Swędzenie oczu to alergia?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Swędzenie oczu to alergia?

Post autor: Anita12 »

Czy swędzenie oczu jest jednym z objawów alergii?
Zastanawiam się czy leki na alergie zmniejszają takie dolegliwości.
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Swędzenie oczu to alergia?

Post autor: Kawowa »

To zdecydowanie może być jeden z objawów alergii.
Najlepiej będzie jak zastanowisz się w jakich sytuacjach to się nasila. Poczytaj też tutaj, jakie sposoby na swędzące oczy są najlepsze.
Bardzo często wystarczą specjalne leki na alergie.
Czasem pomagają też krople do oczu.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Swędzenie oczu to alergia?

Post autor: designerka »

A może to niekoniecznie alergia na pyłki itp., tylko uczulenie na kosmetyk? Ewentaulanie przemęczenie oczu?
RudaMaryla
Zaglądacz forumowy
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 08, 2014 7:49 pm

Re: Swędzenie oczu to alergia?

Post autor: RudaMaryla »

designerka pisze:A może to niekoniecznie alergia na pyłki itp., tylko uczulenie na kosmetyk? Ewentaulanie przemęczenie oczu?
To też może być, zwłaszcza z kosmetykiem, nawet takim, którego używałaś wczeniej i było ok. Oczy od patrzenia w ekran też mogą piec, bo są wysuszone, lub na przykład suche powietrze jest w pomieszczeniu. Przyczyn jest dużo, może najpierw warto poprosić w aptece o jakieś nieiwazyjne krople do oczu, zwłaszcza, ze wiele leków na alergię powoduje efekty uboczne, jak na przykład zwiększone łaknienie.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Swędzenie oczu to alergia?

Post autor: designerka »

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Najlepiej kupić tzw. "sztuczne łzy" - nawilżą oczy.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Swędzenie oczu to alergia?

Post autor: siedemosiemdwa »

Przyczyną może być alergia, ale także zbyt długie przebywanie przed monitorem czy regularne noszenie soczewek.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Swędzenie oczu to alergia?

Post autor: kalioppe »

Jest taka możliwość.
Może jakieś kosmetyki Cię podrażniają?
Ja kiedyś mialam taką historię ze sztucznymi rzęsami z bazarku. Oczy mi spuchły, tak że prawie nic nie widziałam. Także od teraz, jeśli sztuczne rzęsy to tylko markowe, od Ardell np. puderek.compl/21-sztuczne-rzesy .
Może w Twoim przypadku też jest winny jakiś kosmetyk?
tinaK
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw paź 31, 2013 8:01 pm

Re: Swędzenie oczu to alergia?

Post autor: tinaK »

Na pewno na tej stronie https://gemini.pl/poradnik/zdrowie/aler ... ia-radzic/ można się dowiedzieć w jaki sposób radzić sobie z alergią na sierść. Jest tam bowiem sporo ciekawych i praktycznych informacji i wskazówek. Myślę, że warto zapoznać się z tym poradnikiem, bo taka wiedza może okazać się pomocna w codziennym życiu.
cebulssa
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw kwie 07, 2022 5:56 pm

Re: Swędzenie oczu to alergia?

Post autor: cebulssa »

u mnie niestety ostatnio takie swędzenie okazało się być jęczmieniem, jak to piekło! Doprowadzało mnie to do szału, ciężko było wytrzymać, wysłałam męża do apteki i kupił mi jęczmień off. Od razu po posmarowaniu tym żelem dyskomfort zniknął, na pewno jeśli w przyszłości pojawi mi się jęczmień to tego żelu znów użyję.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Swędzenie oczu to alergia?

Post autor: Hyorin »

Wydaje mi się, ze tak, skoro leki na alergię działają, ale może dla pewności warto udać się do lekarza?
ODPOWIEDZ