Jak zagospodarować skosy?

Jak urządzić poddasze?
Domowe poddasze, skosy, spadki i pomysły na ciekawą aranżację pokoju na poddaszu. Meble, projekty, pogaduszki - spytaj, podsuń, zdradź patenty.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Jak zagospodarować skosy?

Post autor: Anita12 »

Podobają mi się domy z poddaszem użytkowym, ale nie jestem do końca przekonana co do skosów.
Jakie macie pomysły na ich zagospodarowanie, żeby poddasze było bardziej funkcjonalne?
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Jak zagospodarować skosy?

Post autor: Kawowa »

Jeśli dopiero planujesz budowę domu z poddaszem użytkowym jesteś w o tyle dobrej sytuacji, że możesz sama wybrać projekt, który będzie ci odpowiadał.
Na przykład tu są fajne: dobredomypl/projekty/domy-z-poddaszem-uzytkowym/ chociaż tak czy inaczej trzeba być przygotowanym na problemy ze skosami.
Newralgiczne punkty, które nie pozwalają na ustawienie mebli itp świetnie sprawdzą się jako schowki lub zaimprowizowane szafki czy regały.
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Re: Jak zagospodarować skosy?

Post autor: Thea33 »

Pomysl o oknach poddaszowych zeby było dużo jasniej w nich, Sokółka Okna i Drzwi wykonuje takie projekty na zamówienie...tylko wylicz ile dokładnie będziesz potrzebowala takich okien a potem popros o wstępny kosztorys...może to będzie najlepsze rowziazanie. Jak dla mnie to najpeszy pomysl na skosy bo można wieczorami podziwaic gwaizy.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak zagospodarować skosy?

Post autor: designerka »

Nie wiem, czy skosy można zaaranżować inaczej niż oknami. Generalnie mieszkania na poddaszu są bardzo trudne w dekorowaniu. Mało ścian na których można cokolwiek powiesić, tylko niskie meble...
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Jak zagospodarować skosy?

Post autor: Majeczkaa »

Najlepiej zagospodarować je szafami i półkami robionymi na wymiar. Innego sposobu niestety nie znam, ale ten moim zdaniem jest najlepszy.
Szefrolet
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 30, 2015 4:22 pm

Re: Jak zagospodarować skosy?

Post autor: Szefrolet »

Pod skosy możesz wstawić niskie komody, albo wygodne siedziska/skrzynie z tapicerowaną górą.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Jak zagospodarować skosy?

Post autor: AlaKawa »

U mnie skosy zostały wykorzystane jako miejsce na półki na książki. Mąż je zmontował i wyglądają bardzo fajnie.
Mako24
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 1:19 pm
Kontaktowanie:

Re: Jak zagospodarować skosy?

Post autor: Mako24 »

Jeśli chodzi o skosy to według mnie to trafne miejsce na postawienie łóżka, które się tam zmieści :) ewentualnie jakaś komoda? Lub szafka rtv z telewizorem? Mieszkam w bloku i nie mam takich problemów ale tak mi się wydaje :) Mam nadzieje, że pomogłem :)
milleczka
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 22, 2016 9:57 am

Re: Jak zagospodarować skosy?

Post autor: milleczka »

Ja też nie lubię skosów :cry: Jak już to pod skosami można zabudowę zrobić, pamiętaj, zeby poddasze było jaasne. Żadnych ciemnych kolorów.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jak zagospodarować skosy?

Post autor: kangurka »

Wydaje mi się to logiczne, że na poddaszu powinno sie stawiać na jasne kolory. Z drugiej strony skos jest odpowiedni pod okno.
ODPOWIEDZ