Elewacja z drewna

Pomysły na piękne meble do ogrodu.
Meble drewniane, rattanowe, hamaki, ławeczki, bujane fotele i inne pomysły na oryginalne meble do ogrodu. Rozmowy o urządzaniu przestrzeni przed domem.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Elewacja z drewna

Post autor: kalioppe »

Czy ktoś ma na swoim domu deski elewacyjne? ( chodzi mi o coś takiego jak w linku).
Jak to się sprawdza w praktyce?
Zawsze podobały mi się drewniane domy, więc gdybym zdecydowała się na taką elewację miałabym chociaż namiastkę.
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Elewacja z drewna

Post autor: Anita12 »

Jeden z domów na naszym osiedlu jest obity takimi "deskami". Fajnie wygląda taka elewacja, chociaż nie wiem czy działa tak samo jak każda inna elewacja dla domu, czy ma tam jakieś dodatkowe zalety. Może faktycznie to dobry pomysł, skoro zawsze marzyłaś o drewnianym domku :)
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Elewacja z drewna

Post autor: kalioppe »

Wizualnie bardzo mi się to podoba, tylko kurczę nie wiem, jak z utrzymaniem.
Pewnie trzeba to jakoś konserować, tylko jak często i ile to kosztuje? Może ktoś mnie oświeci?
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Elewacja z drewna

Post autor: Zbig55 »

Zastanawia mnie kwestia wentylacji takiej elewacji. Można ja stosować na każde podłoże, chyba nie na ocieplenie styropianowe?
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Elewacja z drewna

Post autor: Pumpilka »

Anita12 pisze:Jeden z domów na naszym osiedlu jest obity takimi "deskami". Fajnie wygląda taka elewacja, chociaż nie wiem czy działa tak samo jak każda inna elewacja dla domu, czy ma tam jakieś dodatkowe zalety. Może faktycznie to dobry pomysł, skoro zawsze marzyłaś o drewnianym domku :)
Mnie też się takie elewacje rzuciły w oczy - super sprawa.
Na tej fotce z Archiweb.pl np:
świetnie połączyli drewno na ścianach z tarasowym - wg mnie extra rzecz
Załączniki
7c167a1e834cca6bf7a3fde2e38bc1c7.jpg
7c167a1e834cca6bf7a3fde2e38bc1c7.jpg (97.52 KiB) Przejrzano 13433 razy
Pyzata
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Elewacja z drewna

Post autor: designerka »

Ale piękny ten dom! Nowoczesny, minimalistyczny i lekko w stylu skandynawskim, czyli taki, jak lubię.
marios
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 28, 2016 6:13 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Elewacja z drewna

Post autor: marios »

Deski elewacyjne dodają ciepła elewacji, co wpływa na pozytywny odbiór domu. Z pewnością takie wykończenie elewacji będzie dobrze pasować i wtapiać się w otoczenie zieleni i lasu. Generalnie przeglądając takie spam mogę stwierdzić, że jednak problemem jest utrzymanie takiego drewna w odpowiedniej kondycji, szczególnie jeśli jest wystawione na działanie słońca (strona południowa). Takie drewno trzeba dość często impregnować - to największa wada zastosowania.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Elewacja z drewna

Post autor: Majeczkaa »

Jeśli chodzi o ocieplenie posadzki i podłogi, to nie polecam ocieplenia styropianowego i wełny mineralnej. Są to co prawda tanie materiały, ale są na rynku dostępne lepiej izolujące materiały, które są co prawda trochę droższe, ale ten dodatkowy koszt zwraca nam się bardzo szybko. Ja kilka lat temu zainwestowałam w produkty Aluthermo, o których możecie poczytać sobie tutaj http://www.aluthermo.com.pl/dlaczego-al ... i-posadzki . Od tego czasu płacę sporo mniej za ogrzewanie i mam cieplej w domu.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Elewacja z drewna

Post autor: malwa »

piaskowiec jakoś bardziej do mnie przemawia :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Zuzzanna
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:43 pm

Re: Elewacja z drewna

Post autor: Zuzzanna »

A mi się bardzo podobaja drewniane elewacje, klimatycznie to wygląda, drewno zawsze na plus
ODPOWIEDZ