Jak podnieść wilgotność ziemi w ogrodzie?

Wokół roślin w ogrodzie i w domu: doniczki, instalacje, pomysły.
Wszystko to, co sprawia, że rośliny w ogrodzie nabierają "blasku".
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Mikowicz
Bardzo stały bywalec
Posty: 397
Rejestracja: ndz sie 31, 2014 7:30 pm

Jak podnieść wilgotność ziemi w ogrodzie?

Post autor: Mikowicz »

Jak podnieść wilgotność ziemi w ogrodzie?
Ta susza już mnie tak rozwala, że szukam metod jak nie dopuścić do uschnięcia wszystkie o co się tak starałam..
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Jak podnieść wilgotność ziemi w ogrodzie?

Post autor: Aleksandra »

Hmmm, wiesz co u mnie tak samo susza, tyle, że ja zbieram sobie z deszczówki wodę do takiego dużego zbiornika,
z którego potem właśnie podlewam jak kilka dni nie pada. Na dużej powierzchni tego nie zastosujesz, bo plecy by pękły od noszenia konewek, ale na ogrodek wystarczy.
Za to czytałam kilka dni temu artykuł na stronie https://www.ogarnijogrod.pl/co-to-jest- ... -stosowac/
o czymś takim, co się nazywa hydrożel, w ogóle pierwsze słyszę, ale to taka substancja, która właśnie zatrzymuje wilgoć na długo
w podłożu i może się przydać, wiec rozważam ją na przyszły sezon, żeby się już tak nie męczyć z konewkami z deszczówki.
Ale to wejdź sobie i sama przeczytaj, tam naprawde ciekawie opisują jak to działa i kiedy warto skorzystać.
ODPOWIEDZ