Bio-kominki

Kominki, grille - nastrój i pomysły.
Jak samodzielnie zbudować kominek, jaki wybrać grill, które akcesoria do grilla i kominków są najlepsze, co się sprawdza w ogrodzie i wszystko wokół... grillowanych kiełbasek:)
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Laurka1
Zaglądacz forumowy
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 04, 2014 12:37 pm

Re: Bio-kominki

Post autor: Laurka1 »

Biokominek to świetny pomysł. Takie urządzenie nie wymaga żadnej instalacji i przewodów kominowych - wystarczy zawiesić w wybranym miejscu. U nas w salonie biokominek prezentuje się doskonale. Ma prosty, minimalistyczny kształt, a zdecydowanie przykuwa uwagę gości. Poza tym kominek nie generuje żadnego zapachu, ani dymu więc jest absolutnie bezpieczny. Świetna alternatywa dla mieszkań w bloku :)
Pan Strach
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Bio-kominki

Post autor: kalioppe »

A nie żałujesz mimo wszystko, że nie masz prawdziwego kominka?
Ja jakoś cały czas mam do nich sentyment. Bardzo podoba mi się żywy ogień w salonie.
A materiały do budowy wcale nie są drogie. Także jeśli ktoś ma mozliwośc, naprawdę polecałabym prawdziwy kominek.
Awatar użytkownika
Bimbek
Zaglądacz forumowy
Posty: 42
Rejestracja: śr lip 01, 2015 4:33 pm

Re: Bio-kominki

Post autor: Bimbek »

kalioppe pisze:A nie żałujesz mimo wszystko, że nie masz prawdziwego kominka?
Ja jakoś cały czas mam do nich sentyment. Bardzo podoba mi się żywy ogień w salonie.
Ale wiesz, biokominki również zapewniają żywy ogień. Przy tym mają tę przewagę, że bez żadnych przeszkód można je mieć w bloku - nie trzeba żadnych instalacji, komina itd. No a z tradycyjnym kominkiem już tak kolorowo w takich przypadkach nie jest.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Bio-kominki

Post autor: Majeczkaa »

Faktycznie niewątpliwą zaletą biokominków jest to, że nie musimy mieć żadnych pozwoleń wspólnot, nie obowiązują nas przepisy dotyczące tradycyjnych kominków. Owszem w biokominkach pali się prawdziwy ogień i jest to żadna wizualizacja, ale należy zdawać sobie sprawę z tego, że biokominki pełnią głównie funkcje dekoracyjną i w ich przypadku nie ma mowy o ogrzewaniu mieszkania/domu. Kolejną ich zaletą jest również cena, która jest z reguły sporo niższa od cen tradycyjnych kominków i niektóre firmy mają w ofercie również biokominki za kilkaset złotych. Taką ofertę możecie znaleźć chociażby tutaj kratkicom/sklep/pl/category/6/biokominki . Najtańszy ich kominek kosztuje zaledwie nieco ponad 200złotych. Tak więc biokominek może być uważany za stosunkowo tanią dekorację wnętrz. I tak prawdę mówiąc to najbardziej podobają mi się te najtańsze biokominki i np. Echo widzę już jak stoi w moim nowoczesnym salonie. Może jeszcze w tym miesiącu uda mi się go zamówić i będę mogła cieszyć się płomieniem z fantastycznego i nowoczesnego biokominka.
robiss
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 07, 2016 10:24 am
Kontaktowanie:

Re: Bio-kominki

Post autor: robiss »

biokominek ma zalety w postaci prostego montażu, ale trzeba pamiętać, że nie dostarcza ciepła. W tym miejscu można przeczytać artykuł link czy można tanio ogrzewać dom
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Bio-kominki

Post autor: żiżka »

Hmmmm... tak się zastanawiam nad tym jak one działają, tam się leje jakies paliwo, tak? to dlaczego są bio? :P
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Bio-kominki

Post autor: Hyorin »

Moi znajomi mają i są bardzo zadowoleni, będę chyba też przy kolejnych remontach instalować, bo to naprawdę ciekawa sprawa
Artur N.
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn paź 04, 2021 11:38 am

Re: Bio-kominki

Post autor: Artur N. »

O właśnie, też jestem ciekaw... Jak to z tymi bio kominkami? Serio są takie bio, jak wszyscy mówią? :)
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Bio-kominki

Post autor: dzoana »

Jeśli stoicie przed wyborem ogrzewanie to myślę, że zainteresować Was może konfigurator ogrzewania podłogowego: https://terme.pl/pl/about/konfigurator- ... dlogowe-36 . Warto się zainteresować takim rodzajem ogrzewania.
ODPOWIEDZ