Bio-kominki

Kominki, grille - nastrój i pomysły.
Jak samodzielnie zbudować kominek, jaki wybrać grill, które akcesoria do grilla i kominków są najlepsze, co się sprawdza w ogrodzie i wszystko wokół... grillowanych kiełbasek:)
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Bio-kominki

Post autor: kalioppe »

Czy ktoś testował to cudo? Chciałabym mieć kominek w salonie, ale nie mam ochoty na remont i kucie ścian. Wpadłam więc na pomysł zakupu bio-kominka. Myślicie, że się sprawdzi?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Bio-kominki

Post autor: Dorota40 »

z tego co wiem to takie biokominki to jest super alternatywa dla klasycznych ,
no i nie trzeba nic kuć, paprać sadzą itd - ja nie mam w domu, ale uważam, że to piekna sprawa:)
Czas i tak upłynie.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Bio-kominki

Post autor: kalioppe »

No właśnie tak mi się wydaje :) Poczekam jeszcze aż wypowie się ktoś, kto sam używa takiego kominka. Może wtedy okaże się, że takie rozwiązanie ma też jakieś wady, o których do tej pory nie myślałam.
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Bio-kominki

Post autor: yettie »

kalioppe pisze:Czy ktoś testował to cudo? Chciałabym mieć kominek w salonie, ale nie mam ochoty na remont i kucie ścian. Wpadłam więc na pomysł zakupu bio-kominka. Myślicie, że się sprawdzi?
Bio-kominki są bardzo fajne - sama mam w domu, jednak i tak remont się przydał, bo chciałam go ładnie ozdobić. Remontu sama robić nie musisz u mnie była ekipa Eko-Tech serwis remonty warszawa - zrobili tanio to i zostawili wszystko czyściutki :)
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Bio-kominki

Post autor: katarynka »

takie bio kominki są świetne właśnie dlatego, ze można mieć go nawet w blokach w mieszkaniu przynajmniej tak twierdzi mój kuzyn, których chce sobie to zrobić, myślicie, ze ma rację? nie jest to niebezpieczne?
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Bio-kominki

Post autor: kalioppe »

Nie jest i świetnie sprawdza się w blokach. Tak przynajmniej czytałam na forach, kiedy przyglądałam się temu bliżej. A u mnie jak zwykle, kolejna zima zaraz zleci, a ja nie zdecydowałam się na zakup, heh. No nic, może do przyszłego sezonu znajdę coś ekstra :D
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Bio-kominki

Post autor: katarynka »

hehe tak to czasem bywa, ale może fajnie, ze dopiero teraz się zdecydowałaś, bo po sezonie chyba zawsze jest taniej i możesz kupić w okazyjnej cenie, a zamontujesz sobie na następny sezon i będzie w listopadzie i grudniu na zimne długie wieczory jak znalazł ;)
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Bio-kominki

Post autor: Anita12 »

Myślę, że taki biokominek jest niezłą ideą, tym bardziej, że nie emituje szkodliwych spalin. Do dogrzania pomieszczenia też pewnie się nada i do stworzenia nastroju na pewno, ale żeby już tak całkiem się tym ogrzać, to nie wiem czy się opłaca.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Bio-kominki

Post autor: katarynka »

kalioppe pisze:Nie jest i świetnie sprawdza się w blokach. Tak przynajmniej czytałam na forach, kiedy przyglądałam się temu bliżej. A u mnie jak zwykle, kolejna zima zaraz zleci, a ja nie zdecydowałam się na zakup, heh. No nic, może do przyszłego sezonu znajdę coś ekstra :D

w blokach to ja jakbym była zarządca chyba nie pozwoliłabym na takie rozwiązania, może przesadzam trochę, ale wole dmuchać na zimne, a takie kominki to mi się kojarzą z lekkim niebezpieczeństwem
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Bio-kominki

Post autor: yettie »

Anita12 pisze:Myślę, że taki biokominek jest niezłą ideą, tym bardziej, że nie emituje szkodliwych spalin. Do dogrzania pomieszczenia też pewnie się nada i do stworzenia nastroju na pewno, ale żeby już tak całkiem się tym ogrzać, to nie wiem czy się opłaca.
Jeśli ktoś chce ogrzewać mieszkanie kominkiem to dobrym rozwiązaniem są kominki z płaszczem wodnym.
ODPOWIEDZ