Ulubione narzędzie

Dyskusje o rzecza przydatnych w ogrodzie: lampy ogrodowe, solarne, różnego typu oświetlenie ogrodowe, i narzędzia sprawdzające się przy codziennych pracach w ogrodzie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Ulubione narzędzie

Post autor: Aleksandra »

Jakie jest wasze ulubione (ale takie top top) narzędzie ogrodowe i czego za nic w świecie nie pożyczylibyście kiepskiemu sąsiadowi?
:twisted:
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Ulubione narzędzie

Post autor: Dorota40 »

Ja jestem po oglądaniu serialu Dexter, więc...
moim ulubionym narzędziem ogrodowym będzie piła! :lol:
Moze być taka jak tu: ogrodosfera.pl/pily-ogrodowe
brenda
Świeżak na forum
Posty: 10
Rejestracja: czw maja 16, 2013 9:35 am

Re: Ulubione narzędzie

Post autor: brenda »

Ja lubię sekatory :) tak sobie chodzić i ciąć, wyrównywać babci krzaki, krzewy, drzewka, takie fajne "ciach" :D

(chyba to jest pozostałość z dzieciństwa, kiedy nie wolno mi było dotykać sekatora - teraz nadrabiam, że wtedy nie mogłam)
jbryk
Świeżak na forum
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 16, 2013 2:14 pm
Kontaktowanie:

Re: Ulubione narzędzie

Post autor: jbryk »

Takie długie nożyce do cięcia np. gałęzi :) ostatnio takie mi ktoś popsuł więc już nigdy więcej nie pożyczę :D
JacekPP
Zaglądacz forumowy
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 12:45 pm

Re: Ulubione narzędzie

Post autor: JacekPP »

Scyzoryk wielofunkcyjny. Dostałem taki z dobrej firmy i jestem zadowolony, ponieważ nie muszę teraz szukać narzędzi :)
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Ulubione narzędzie

Post autor: Pumpilka »

O podłączam się!
Tak jak brenda - ja uwielbiam sekatorek ręczny - może dlatego, że super przyjemność sprawia mi obcinania gałązek, pędów, przycinanie różnych odrostów itd (takie małe zboczenie chyba hihi). Mam sekator wolfcrafta taki jak w sklepie Narzednik - i hula mi jak marzenie, nawet ta spręzynka łącząca ani razu się nie obluzowała i nie wyleciała, więc szał.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Ulubione narzędzie

Post autor: siedemosiemdwa »

Niedawno koleżanka mi mówiła, że narzędzi do ogrodu listę można przejrzeć na podpowiadamy.pl. Jest tam rozpisany podstawowy sprzęt, który każdy powinien posiadać. I przy okazji są też wskazówki dotyczącego tego, jak dbać o narzędzia po sezonie.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Ulubione narzędzie

Post autor: Majeczkaa »

Mi aktualnie bardzo przydałby się czujnik temperatury gleby TP32MT. Jest to najnowszy produkt włoskiej firmy DeltaOhm, mierzący temperaturę na kilku poziomach. Punkty pomiaru temperatury umiejscowione są bezpośrednio nad glebą, na powierzchni gleby oraz do 5 pod powierzchnią gleby. Nie stać mnie na jego zakup i w sumie potrzebuję go tylko na parę pomiarów więc kupno nowego zdecydowanie odpada. Widziałam natomiast, że firma test-therm.pl zajmuje się wypożyczaniem profesjonalnego sprzętu pomiarowego i ma w swojej ofercie właśni taki czujnik. Wypożyczenie go będzie chyba dla mnie najkorzystniejszym rozwiązaniem.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Ulubione narzędzie

Post autor: kapitalna »

Ja chyba zaprzyjaźnię się z odśnieżarką euroogrod.compl/pol_m_Maszyny-ogrodnicze_Odsniezarki_Odsniezarki-spalinowe-3786.html :) Dzięki niej prace zimą w ogrodzie to prościzna ;)
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Ulubione narzędzie

Post autor: Kobite »

U mnie raczej nie ma czegoś takiego jak ulubione narzędzia po prostu dokupuje to czego mi brakuje, a to co mogę potrzebować do majsterkowania. Z doświadczenie mogę też wam doradzić, żebyście przed inwestycją w narzędzia sprawdzili dostępność serwisu i części szczególnie po gwarancji. Sam na pewno jeśli chodzi o wybór narzędzi często wybieram MAKITA bo części są ogólnodostępne tutaj macie praktycznie wszystko
ODPOWIEDZ