Jakie szambo

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Jakie szambo

Post autor: AlaKawa »

Macie może jakieś doświadczenia, w związku z wyborem szamba do domowej kanalizacji?
Sama niedługo będę musiała się tym zająć i mam spory problem. Nie wiem bowiem czy postawić na szamba betonowe tego typu http://www.szambabetonowe48.pl/ , czy może jednak postawić na takie z tworzyw sztucznych. Przy czym te pierwsze wydają mi się dużo solidniejsze. Na co postawilibyście na moim miejscu?
Pan Strach
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Jakie szambo

Post autor: Hyorin »

Z tego co wiem to teraz wybiera się oczyszczalnie. To bardziej ekologiczne rozwiązanie dla domu.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Jakie szambo

Post autor: Kobite »

Moim zdaniem inwestowanie w szambo to troszkę zły kierunek. Obecnie na rynku są dostępne bardzo dobre i nowoczesne przydomowe oczyszczalnie ścieków tego typu jak macie pokazane tutaj - http://traidenis-pol.com.pl/ kupowanie szamba to wybór jakby to powiedzieć starszej wersji takiej oczyszczalni, dużo bardziej problematycznej. Zmieniły się przepisy i obecnie wywóz nieczystości z szamba to dość duży wydatek, który trzeba ponosić cyklicznie.
Monikka80
Świeżak na forum
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 10, 2016 7:04 pm

Re: Jakie szambo

Post autor: Monikka80 »

lepsza oczyszczalnia, szambo to przeżytek, to juz nie czasy na szamba, ekologia tez jest ważna
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Jakie szambo

Post autor: żiżka »

Jeśli chodzi o tanie szamba betonowe to mogę podzielić się z wami namiarem na firmę, która dobrze się u mnie sprawdziła. Mam na myśli Pablox działającą w całej Polsce. My mamy od nich szambo dwukomorowe, czyli szambo ekologiczne, ponieważ w komorze w której są ścieki płynne dzięki zastosowaniu specjalnych bakterii ścieki są oczyszczane i „zamieniane” w wodę. To bardzo dobre rozwiązanie, warto inwestować w tego rodzaju szamba, bo myślenie o ekologii powinno być dla nas wszystkich czymś oczywistym.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jakie szambo

Post autor: designerka »

Moim zdaniem tutaj nie mamy zbyt wiele wyboru. Gmina często narzuca to, co można.
ODPOWIEDZ