Okna z aluminium to dobre rozwiązanie?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Okna z aluminium to dobre rozwiązanie?

Post autor: Anita12 »

Jak sądzicie?
Czy takie okna z aluminium to waszym zdaniem dobre rozwiązanie, warte zastosowania?
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Okna z aluminium to dobre rozwiązanie?

Post autor: Kawowa »

Wydaje mi się, że te okna aluminiowe mają sporo zalet.
Tutaj https://www.internorm.com/pl-pl/produkt ... luminiowe/ można poczytać sobie na ten temat coś więcej.
Przede wszystkim są bardzo trwałe i solidne.
Pozwalają ograniczyć utratę ciepła w domu, ale też ograniczają dostawanie się upału do wnętrz, a to duży plus.
Szczególnie latem, jak się nie ma w domu klimy :)
Arek454
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:03 pm

Re: Okna z aluminium to dobre rozwiązanie?

Post autor: Arek454 »

Na jaką stolarkę zdecydowaliście się w swoim domu i jednocześnie na co warto tutaj zwrócić według Was uwagę okna drewniane, czy może PCW. My sami nie dawno zastanawialiśmy się jakie rozwiązania będą dla nas optymalne, jednak ze względu na ograniczenia budżetowe wygrała wersja numer dwa. Co do samej firmy w której warto poszukać odpowiednich wersji to zajrzyjcie na <ciach> gdzie dokładnie są przedstawione różne wersje, ale też można liczyć na naprawdę konkretne wsparcie obsługi technicznej, sprzedażowej i wykonanie montażu co jest kluczowe dla efektu końcowego i też żeby nie generowały problemów cieplnych w okresie zimowym.


<Administracja przypomina o regulaminie.
Nie umieszczamy linków w każdym kolejnym poście>
Onstek
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt mar 30, 2021 9:34 am

Re: Okna z aluminium to dobre rozwiązanie?

Post autor: Onstek »

Czytając wiele opinii mam wrażenie że zapominają Państwo o tym, że producent nie ma możliwości ani wpływu na to jak profil zachowa się po latach. Właściwie nie ma też, teoretycznie, wpływu na to jak okno zachowa się po latach. Systemodawca jak veka, Aluplast itp wraz ze swoim profilem dostarczają cała dokumentację jak okno ma być zrobione z tego profila. Producent wierci dziury, zgrzewa elementy, zbroi je odpowiednią stalą i tyle... Składa całość z klocków. Najważniejszym nie jest wybór producenta a odpowiedniego systemu, który nas interesuje a potem zastanawiać się kto nam je wykona w oparciu o opinię na temat staranności i estetyki wykonania zgrzewów itp...
No i jak najbardziej okna i drzwi z aluminium to dobra opcja, jednak polecam wybrać firmę, ktora się w nich specjalizuje.Od siebie polecam namiar na firmę Kapica.
sokolowski
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 12:37 pm

Re: Okna z aluminium to dobre rozwiązanie?

Post autor: sokolowski »

Na pewno warte zastanowienia. Jedne z lepszych pod względem parametrów ma Aluhaus. Mają i okna i drzwi w tym systemie. To grupa Oknoplastu. Oglądałem ich katalog w Sampre w Bydgoszczy i patametrami robią niezłe wrażenie.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Okna z aluminium to dobre rozwiązanie?

Post autor: duser »

Okna to ja wam powiem że drewniano-aluminiowe tutaj https://okna.waw.pl/produkty/okna?mater ... aluminiowe zamawiałem i polecam bo dobra jakość w przystępnej cenie. Zobaczcie jakie przeceny teraz mają na te okna, warto ta zamówić.
ODPOWIEDZ