Pozwolenie na altanę?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Pozwolenie na altanę?

Post autor: Majeczkaa »

Cześć, zastanawiam się, czy trzeba mieć pozwolenie na altanę? Z tego co wiem, to na każde 500 m kwadratowych działki można posiadać taki budynek do 35 m kwadratowych. Czyli mogę postawić bez pozwolenia? Chodzi o taki domek mniej więcej https://www.domki-sodas.pl/16-domki-letniskowe Z tego co się orientuję, na pewno bez zgłaszania możesz budować altanę, wiatę, czy garaż, ale powierzchnią też powinny być odpowiednie co do wymogów. Problem w tym, że chcę postawić mały fundament, ponieważ bloki betonowe nie wydają mi się trwałym rozwiązaniem. Czy takie coś przejdzie bez uzyskania pozwolenia czy zgłaszania? A może po prostu zdecydować się na podłoże ze zwykłej posypki zamiast wylewki betonowej? Tylko wtedy z trwałością może być problem, domek przy większych deszczach może osiadać. Czy może ten problem rozwiązać po prostu drenażem, a o resztę się nie martwić? Czekam na wasze doświadczenia w tym temacie.
ODPOWIEDZ