Pomysł na biznes - czy niezbyt ekscentryczny?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Agata Malinowska
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: śr gru 03, 2014 1:57 pm

Pomysł na biznes - czy niezbyt ekscentryczny?

Post autor: Agata Malinowska »

Czy kupienie amerykańskiej limuzyny i odrestaurowanie jej, żeby oferować specjalne usługi transportowe to nie jest zbyt ekscentryczny pomysł, jeśli się nie mieszka w dużej aglomeracji? Czy w Waszych miastach lub okolicach jest dostępna taka usługa - transport luksusową limuzyną do ślubu czy na wieczór panieński lub studniówkę?
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Pomysł na biznes - czy niezbyt ekscentryczny?

Post autor: siedemosiemdwa »

Wydaję mi się, że ludzie teraz bardziej patrzą na praktyczą rolę transportu. Powstaje coraz więcej poradników typu http://fracht.pl/poradnik/wpis/na-co-zw ... sportowej/, ważna jest też cena. Wydaję mi się, że luksusowa limuzyna, której jedyną funkcją jest dobre wyglądanie może u nas na siebie nie zarobić.
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Re: Pomysł na biznes - czy niezbyt ekscentryczny?

Post autor: Thea33 »

Ja jestem innego zdania - jeśli nie ma na rynku zbyt dużej konkurencji w okolicy to może być super pomysł na biznes.
Dzisiaj można już zamówić Części - USA com.pl, więc odrestaurowanie i utrzymanie takiego samochodu nie powinno być problemem. Jeśli odpowiednio się rozreklamujesz w okolicy to przypuszczam, że biznes będzie dochodowy, a przede wszystkim przyjemny :)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Pomysł na biznes - czy niezbyt ekscentryczny?

Post autor: siedemosiemdwa »

Tylko, że z czegoś to wynika, że nie ma aż tak dużej konkurencji. Możesz spróbować, bo widać, że jesteś pasjonatem takich samochodów.
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Pomysł na biznes - czy niezbyt ekscentryczny?

Post autor: Brodacz876 »

A myśleliście kiedyś o transporcie drogą powietrzną :P ?
7 zalet transportu lotniczego w polsce

warto przeczytać ten artykuł :)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Pomysł na biznes - czy niezbyt ekscentryczny?

Post autor: kangurka »

Myślę, że to całkiem ciekawy pomysł na biznes. Sama wymyśliłam jednak coś mniej ekscentrycznego, bo planuję otworzyć własny sklep i przyciągnąć klientów terminalem płatniczym, w którym będzie można doładować telefon każdej sieci.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Pomysł na biznes - czy niezbyt ekscentryczny?

Post autor: siedemosiemdwa »

Czytałam, że teraz najbardziej opłaca się pójść w stronę gastronomii/branży spożywczej. Dzięki temi, że w przemyśle mięsnym coraz częściej stosuje się solanki do MIMu z tonato.pl, zwiększa się jakość takich wyrobów. A co za tym idzie? Zwiększona sprzedaż, ponieważ klienci są w dzisiejszych czasach bardziej uświadomini i zwracają na takie aspekty uwagę.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Pomysł na biznes - czy niezbyt ekscentryczny?

Post autor: designerka »

W sumie racja. Dzisiaj powstaje coraz to więcej restauracji, sklepów, w tym także tych z ekologiczną żywnością. Sądzę, że to może być dobry pomysł.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Pomysł na biznes - czy niezbyt ekscentryczny?

Post autor: kalioppe »

Myślę, że w dzisiejszych czasach w transporcie tkwi naprawdę duży potencjał. Także rozkręcanie biznesu w tej branży ma spore szanse na sukces.
Tylko trzeba zadbać o specjalizację. Znajomy zainwestował np. w pojazdy rolnicze, takie jak naczepa silos. Chętnych do wynajmu nie brakuje, więc myślę, ze całkiem nieźle to sobie przemyślał.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Pomysł na biznes - czy niezbyt ekscentryczny?

Post autor: Hyorin »

Ja zastanawiam się nad własnym biznesem. Czytam jak założyć firmę spedycyjną na Kedu.pl bo taka branża mnie interesuje. Może i jest spora konkurencja, ale to dochodowa branża.
ODPOWIEDZ