Winda dla osoby niepełnosprawnej w domu

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Onstek
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt mar 30, 2021 9:34 am

Winda dla osoby niepełnosprawnej w domu

Post autor: Onstek »

Czy ktoś moze montował w domu windę dla osoby niepełnosprawnej? Ile kosztowała Was taka intalacja oraz jaka firma zajmowała sie montażem?
Pan Strach
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Winda dla osoby niepełnosprawnej w domu

Post autor: niewazne »

Moim zdaniem wszystko tutaj zależy od tego, ile masz pieniędzy do wydania na montaż takiej windy. Oraz o jakiej windzie myślisz. Czy jest to winda do transportowania osoby niepelnosprawnej na piętro. Czy moze chcesz ułatwić jej wydostanie się z domu na zewnątrz.

Najlepiej bedzie jak zerkniesz sobie na stronę
http://baltichouse.com.pl/index.php/202 ... wariantow/

Znajdziesz tutaj przegląd wariantów montażu takich wind. Może to rozjaśni Ci nieco sytuację.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Winda dla osoby niepełnosprawnej w domu

Post autor: Hyorin »

Ciekawe, nic mi nie było wiadomo o takim rozwiązaniu, warto propagować taka wiedze, bo pewnie dużo osób ma podobne problemy
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 527
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Winda dla osoby niepełnosprawnej w domu

Post autor: kapitalna »

To naprawdę jest duży problem jeśli osoba niepełnosprawna mieszka na piętrze budynku a nie jest w stanie zejść schodami. Bez windy kończy się to zazwyczaj tak, że chory jest uwięziony we własnym domu. Dobrze, że są sposoby aby dobudować windę do budynku który już istnieje, jedną z firm która świadczy takie usługi jest iLift . Projektują i wykonują takie instalacje, zgodnie z wymogami budowlanymi.
crystal
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 1:58 pm

Re: Winda dla osoby niepełnosprawnej w domu

Post autor: crystal »

W sumie nie myślałam, że nie ma czegoś innego jak rozwiązania sukcesywne i jak na razie sprawdzam sobie, co zrobić. Dla mnie na przykład ciekawostką będzie to, czy warto sprawdzić taką windę, ale jeszcze muszę wiedzieć, gdzie takie elementy jak fermator warto naprawić. Moim zdaniem to będzie naprawdę dobrze, się przygotować.
ODPOWIEDZ