Jak sobie radzić z długami?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Jak sobie radzić z długami?

Post autor: kalioppe »

Czy ktoś z Was miał problem z długami?
Słyszałam, że kredyty konsolidacyjne to dobra opcja, czytałam nawet o nich trochę, ale wolałabym porozmawiać z kimś, kto sam z nich korzystał. Podpowiecie coś?
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak sobie radzić z długami?

Post autor: siedemosiemdwa »

Kredyt konsolidacyjny to może być dobre wyjście. Tylko trzeba go spłacać, a nie popadać w następne długi...
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Jak sobie radzić z długami?

Post autor: enigmaa »

Chyba najważniejsze to nie unikać tematu i szukać porozumienia w instytucjach, gdzie ma się długi.
Im też zależy, żeby było spłacone, więc może jakieś raty czy inne udogodnienia będą mogli zaproponować.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Jak sobie radzić z długami?

Post autor: Hyorin »

Nie wiem czy kredyt konsolidacyjny to takie dobre wyjście. Gdzieś czytałam, że nie jest on taki dobry jak się uważa.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak sobie radzić z długami?

Post autor: designerka »

To prawda. Kredyt konsolidacyjny, jak ma się długi to nie jest rozwiązanie. Przeczytaj sobie na upadłośćkonsumencka.com.pl czym jest masa upadłościowa. Na tym blogu znajdziesz bardzo fachowe informacje. W mojej opinii upadłość konsumencka może szybko pomóc pozbyć się długów.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak sobie radzić z długami?

Post autor: siedemosiemdwa »

Upadłość konsumencka to raczej ostateczność. Wcześniej może warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym? Tutaj jest opisane, kiedy warto z niego skorzystać. Warto to przemyśleć.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Jak sobie radzić z długami?

Post autor: Anita »

Mając problemy finansowe warto udać się po pomoc do specjalistów. Mojej przyjaciółce pomogła Kancelaria Prawnej Fenix, która dokonała oceny jej sytuacji przedstawiła realne rozwiązanie z sytuacji. Znajoma dostosowała się do otrzymanej propozycji. Udało się uniknąć ogłoszenia upadłości, a i jej życie powoli staje się bardziej pogodne i mniej nerwowe.
Jolanta
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 28, 2021 11:19 am

Re: Jak sobie radzić z długami?

Post autor: Jolanta »

Przede wszystkim ograniczyć wydatki. Zacząć oszczędzać i zaplanować to, jak wyjsć z długu ;)
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Jak sobie radzić z długami?

Post autor: kapitalna »

Trzeba sobie finanse zorganizować. Ale wiadomo że różnie w życiu bywa i nie zawsze się da, dlatego pozostaje coś takiego kredyt dla zadłuzonych . Wiele osób dzięki takiemu kredytowi uwolniło się od długu
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Jak sobie radzić z długami?

Post autor: Hyorin »

Najwięcej osób ma chyba problem ze spłatą chwilówki. W tym tekście http://abcporady.pl/gdzie-i-jak-mozna-r ... i-na-raty/ można poczytać o rozłożeniu zobowiązania na raty, ciekawa opcja, na pewno pomoże wybrnąć z kłopotów finansowych. Warto wiedzieć o takiej możliwości.
ODPOWIEDZ