Wynajem czy kupno mieszkania?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Wynajem czy kupno mieszkania?

Post autor: kalioppe »

Która opcja Waszym zdaniem jest lepsza, jeśli ma się wybór?
Ja póki co postawiłam na wynajem. Wynajęłam mieszkanie przez biuro nieruchomości w mieście poznańi póki co nie mam powodów do narzekań. No i mam tą swobodę, że nie jestem przywiązana do konkretnego miejsca - w każdej chwili mogę się przeprowadzić.
Pan Strach
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Wynajem czy kupno mieszkania?

Post autor: Pumpilka »

Chyba wynajem....no chyba że ktos lubi mieć świadomość 30-40 letniego zadłużenia, bo ja to niespecjalnie ...
Pyzata
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Wynajem czy kupno mieszkania?

Post autor: siedemosiemdwa »

A ja jestem zdecydowaną przeciwniczką wynajmu. Płacisz komuś miesiąc w miesiąc za mieszkanie, które nigdy nie będzie Twoje. A jak weźmiesz kredyt to owszem, musisz przez kilkadziesiąt lat płacić, ale za to po tych 20 latach masz coś na własność. Dlatego sądzę, że jeśli tylko ktoś nie prowadzi takiego trybu życia, że co chwilę zmienia miejsce zamieszkania, no i ma szansę uzyskać kredyt to lepiej rozejrzeć się wśród nieruchomości na sprzedaż i nabyć coś własnego.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Wynajem czy kupno mieszkania?

Post autor: katarynka »

Widzę że nie zakup mieszkania nie jest dla Ciebie przymusem. I dobrze, bo prawda jest taka, że kredyt to poważna sprawa, jeśli masz jakieś środki to można je zainwestować. Na myśl przychodzi mi BestCapital mają dosyć ciekawą ofertę. Jeśli zdecydujesz się już w przyszłości na zakup, to warto mieć jakieś pieniądze na start
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Wynajem czy kupno mieszkania?

Post autor: kangurka »

Myślę, że lepszą opcją jest oczywiście kupno mieszkania, jeżeli mamy do tego odpowiednie środki lub kwota ewentualnego kredytu poparta byłaby własnymi oszczędnościami.
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Wynajem czy kupno mieszkania?

Post autor: yettie »

Warto poszukać mieszkań w wyszukiwarce nieruchomości. Sprawdźcie ceny nieruchomości na . Bardzo przydatny portal, w którym znajdziecie ceny nieruchomości w całej Polsce.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Wynajem czy kupno mieszkania?

Post autor: kalioppe »

W dalszym ciągu twierdzę, że wynajem to dobre rozwiązanie.
Wiadomo, sporo zależy od indywidualnej sytuacji każdego z nas, ale na tę chwilę na pewno nie myślę o kredycie.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Wynajem czy kupno mieszkania?

Post autor: Kobite »

A ja się nie zgodzę, wynajem mieszkania tak jeśli nie wiemy czy w danym rejonie zostaniemy - czyli często zmieniamy pracę miejsce zamieszkania, ale wiele osób kupuje mieszkania w miastach studenckich na kredyt, a potem wynajmuje je studentą. Nowe mieszkanie w Warszawie to spora inwestycja, ale jeśli dobrze zrealizowana to na pewno się zwróci. http://www.nowemieszkaniawarszawa.apart ... ,3214.html osobiście uważam, że jeśli ktoś ma na tyle środków, żeby kupić mieszkanie szczególnie we wspomnianym mieście studenckim to moim zdaniem oczywiście, że Warto.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Wynajem czy kupno mieszkania?

Post autor: katarynka »

Chyba ednak lepiej jest kupić mieszkania, ponieważ ceny sa teraz bardzo niskie w porównaniu z wcześniejszymi latami.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Wynajem czy kupno mieszkania?

Post autor: Majeczkaa »

Jeśli nie chcesz przepłacić i po kilku lub kilkunastu latach uświadomić sobie ile pieniędzy wydałaś na wynajem mieszkania, to zdecyduj się na jego kupno. Zakup mieszkania jest genialną inwestycja, bo wysokość rat z reguły jest taka sama jak koszt wynajmu mieszkania o przybliżonym standardzie i lokalizacji a niejednokrotnie także niższa. Sama jakiś czas temu kupiłam mieszkanie od dewelopera we Wrocławiu, które znalazłam tutaj https://vantage-sa.pl/inwestycje/mieszkaniowe.html . Nowoczesne budownictwo, spokojne osiedle zlokalizowane niedaleko rynku we Wrocławiu. Koszt utrzymania, spłaty kredytu wynosi mnie mniej więcej tyle samo co koszt wynajmu mieszkania.
ODPOWIEDZ