Szkolenie w pracy

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Szkolenie w pracy

Post autor: kalioppe »

Orientujecie się, czy szkolenie wlicza się do czasu pracy? Czy mam obowiązek uczestniczyć w szkoleniach, na które chce mnie posłać szef?
Znalazłam taki artykuł: http://www.praca-cieszyn.pl/szkolenie-czas-pracy/, ale wynika z niego tylko, że zdania w tej kwestii są bardzo podzielone. Wiecie, jak to wygląda w praktyce?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: Aleksandra »

Nie no jeśli szkolenie odbywa sie w miejscu pracy i w godzinach pracy,
to masz obowiązek w nim uczestniczyć.
A swoją drogą ja np lubię różnego typu szkolenia, zwłaszcza te POZA pracą - jak nam szef organizuje szkolenie np w lux hotelu typu tych z http://www.accorhotels.com/hotel-direct ... poznan.htm to nie dość że zjem sobie fajnie za darmo, fajnych ludzi poznam, to jeszcze zwykle sie wtedy super kontakty nawiązuje.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: kalioppe »

W miejscu pracy i w godzinach pracy ok.
Ale co ze szkoleniami w weekendy? Jak do tego podchodzić?
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: katarynka »

Bywa to różnie, najczęściej zależy to od indywidualneych ustaleń z pracodawcą , bywają równiesz wyjazdy firmowe jedno lub kilkudniowe które najczęsciej wlicza się do czasu pracy.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: siedemosiemdwa »

Rzeczywiście, ze szkoleniami weekendowymi bywa bardzo różnie, zwłaszcza szkolenia internetowe robisz raczej we własnym zakresie, no bo nawet nie musisz ruszać się z domu, by zdobywac wiedzę. Krzywdzące? Nie do końca, bo za to więcej się nauczysz i dobierasz sobie dogodny termin na przyswajanie wiedzy, nie siadasz do tego, gdy jesteś zmęczona i zrezygnowana, a więc łatwiej będziesz też przyswajać informacje i szybciej taki kurs ukończysz. Więc jeśli masz robić szkolenie poza godzinami pracy, to najlepiej zdecyduj się właśnie na formę szkoleń on-line.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: kangurka »

Wszystko zależy od warunków panujących w firmie i od tego, w jakim celu przeprowadzanie jest dane szkolenie, więc musisz dowiedzieć się tego indywidualnie. Wiele osób w naszej firmie postawiło na business english w Katowicach i choć szef do tego dopłacał, uczęszczanie na kurs nie było obligatoryjne. Kiedy jednak dane szkolenie ma na celu podniesienie naszych kwalifikacji i przekazanie wiedzy niezbędnej w dalszej pracy, wszyscy musimy brać w nim udział.
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: Thea33 »

Trochę z innej beczki, ale o szkoleniach.

Ciekawa jestem, czy gdybyście szukali pracy to skorzystalibyście z opcji zamówienia sobie jakby eksperta, który miałby poprowadzić Was przez ten proces.

Okazuje się, że można zamówić takiego: http://praca.gratka.pl/kandyduch/ wyszkolonego dla nas i uniknąć stresu na rekrutacji. Wydaje się to dość intrygujące.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: siedemosiemdwa »

Nas w firmie czeka szkolenia, tylko póki co jest odkładane z miesiąca na miesiąc... Co trochę nie ma sensu.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: designerka »

No to faktycznie nieciekawie. Ja ostatnio byłam na szkoleniu, którego celem jest zwiększenie sprzedaży dzięki 4change. To właśnie ta firma pokazała nam, jak należy rozmawiać z klientami, by ich pozyskać i zapewnić sobie ich lojalność. Teraz nie pozostaje nic innego, jak zastosować zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: siedemosiemdwa »

Tego typu szkolenia są przydatne. Dobrze, że u Was docenili znaczenie posiadania umiejętności miękkich.
ODPOWIEDZ