Szkolenie w pracy

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
michaloo
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 20, 2016 3:16 pm

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: michaloo »

Oczywiście że szkolenia odbywające w miejscu pracy powinny zaliczać się w czas pracy. Nie wyobrażam sobie marnować czasu na szkolenia za które mi nie płacą.
Pan Strach
synTadeusza
Świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 07, 2016 9:27 am

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: synTadeusza »

U mnie również wszystkie szkolenia są normalnie wliczane w czas pracy. Na niektórych stanowiskach są również szkolenia obowiązkowe np szkolenie BHP, Warszawa ma tutaj akurat fajną firmę, która się tym zajmuje: <a administrator przypomina o czytaniu regulaminu>. Jeśli masz jakieś wątpliwości to najlepiej zapytać pracodawcę przed szkoleniem jak wygląda rozliczenie się z tego.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: kalioppe »

Tak powinno być - jeśli pracodawca wysyła nas na szkolenie, powinno się wliczyć do czasu pracy. Jeśli szkolenie jest daleko od miejsca zamieszkania, powinna zostać wypisana delegacja.
Trochę inaczej wygląda sprawa, jeśli sami wyszukujemy sobie szkolenie. Nawet jeśli jest ono związane z naszą pracą, pracodawcy różnie na to patrzą. Wszystko zależy od ich dobrej woli.
Ale moim zdaniem i tak warto - w końcu szkolimy się dla siebie nie dla kogoś. Sama oglądam teraz szkolenia CIT na stronie WLR. Nie rozmawiałam jeszcze z szefem, ale i tak już wiem, że się zapiszę.
Awatar użytkownika
Necronom
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 22, 2016 4:35 pm

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: Necronom »

A czy uważacie, że np. takie ochronniki słuchu admin: czytamy regulamin. dobrze by się sprawdziły? Mam w pracy dość głośno i jest to momentami nie do wytrzymania... Z góry wielkie dzięki za porady w tym temacie :)
Trzeba mieć odwagę marzyć.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: AlaKawa »

Na pewno jeżeli chodzi o szkolenia w pracy, podstawą absolutnie powinno tutaj być przeszkolenie z zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ppoż. Zresztą nawet tak dla własnej wiadomości, warto poczytać artykuły, powiązane tematycznie z tą tematyką na Blogu BHP http://blog-glovex.pl/ . Znajdziemy tam bowiem bardzo wiele cennych informacji, dotyczących chociażby doboru odpowiedniej odzieży ochronnej, czy też postępowania przy wykonywaniu określonego rodzaju prac. Bez wątpienia warto tam zajrzeć:).
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: siedemosiemdwa »

U mnie w firmie będą szkolenia bhp przeprowadzone przez specjalistów z: gdbhp.pl/kursy-szkolenia/szkolenia-bhp. Firma, która w zeszłym roku u nas była zupełnie się nie sprawdziła, a GD Partners bardzo dobre opinie. Widziałam też, że w sposób kompleksowy zajmują się usługami BHP w różnych firmach.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: Hyorin »

Ja nie wspominam dobrze mojego szkolenia. Nic się właściwie na nim nie nauczyłam. Może na następnym szkoleniu będzie inaczej.
Yosia
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 27, 2016 11:45 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: Yosia »

A co z szkoleniami BHP? Zlecacie je zewnętrznym firmom czy macie kogoś na miejscu ? Bo mnie ostatnio zainteresowali oni https://inzynieriabhp.pl Słyszałam ze mnóstwo firm korzysta z ich szkoleń, które są bardzo fajnie przeprowadzane, przekazują naprawdę mnóstwo przydatnej wiedzy pracownikom.
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: Martis04 »

Uważam, że na szkoleniach bhp powinny być poruszane także takie tematy, jak wybór odpowiednich ubrań bhp. Oczywiście można sporo dowiedzieć się z artykułów tego typu http://podpowiadamy.pl/jak-wybrac-spodn ... e-na-lato/ , ale nie każdemu chce się szukać we własnym zakresie, a jednak wygodna i przede wszystkim bezpieczeństwo w pracy, są najważniejsze.
Jokata
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt lip 26, 2016 5:29 pm

Re: Szkolenie w pracy

Post autor: Jokata »

Wiele w tej materii zależy od naszego pracodawcy. Jeśli wybierze dla nas odpowiednie szkolenie, to wyniesiemy z niego sporo cennych treści. Nowe umiejętności mogą też przełożyć się na wyższe zarobki. Z tego, co wiem, to ciekawe pod względem zakresu szkolenia prowadzone są m.in. przez firmę Certes. Pracodawcy decydujący się na nie zyskują na wielu płaszczyznach. Tematyka wspomnianych zajęć obejmuje m.in. marketing, sprzedaż, zarządzanie projektami, negocjacje.
ODPOWIEDZ