Jak połączyć kuchnię z jadalnią?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Jak połączyć kuchnię z jadalnią?

Post autor: Pumpilka »

W jaki sposób połączyć w miarę sensownie kuchnię z jadalnią?
Chodzi mi o takie rozwiązania, które będą nie tylko estetyczne, ale też praktyczne.
Pyzata
Pan Strach
Awatar użytkownika
Mikowicz
Bardzo stały bywalec
Posty: 397
Rejestracja: ndz sie 31, 2014 7:30 pm

Re: Jak połączyć kuchnię z jadalnią?

Post autor: Mikowicz »

To jest do wykonania.
Musisz tylko wiedzieć mniej więcej jak zachować odpowiednie proporcje i nie zagracić sobie tej przestrzeni.
Może na początek obejrzyj sobie różne realizacje.
Tutaj https://www.deconova.pl/spacer3d/ jest kilka takich wartych uwagi.
Jeśli uznasz, że zaprojektowanie takiej przestrzeni Cię przerasta, pomyśl o zatrudnieniu projektanta.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak połączyć kuchnię z jadalnią?

Post autor: siedemosiemdwa »

Najprościej jest zrobić to przy pomocą stołu. Można też te dwa pomieszczenia oddzielić poprzez zastosowanie różnych kafelek.
Młynarczyk
Zaglądacz forumowy
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 01, 2015 10:06 am

Re: Jak połączyć kuchnię z jadalnią?

Post autor: Młynarczyk »

fajnym rozwiązaniem jest półścianka odzielająca część jadalnianą i kuchenną, u moim znajomych jest takie rozwiązanie, na stronie od jadalni jest dodatkowo uskok ściany gdzie można postawić zastawę do nakrycia do stołu, albo garnki czy półmiski z jedzeniem w przypadku małego stołu, nie trzeba daleko biegać za dokładką, od strony kuchni na półściance zamontowane są wieszaki na ścierki i rękawice kuchenne
anitalesz
Zaglądacz forumowy
Posty: 58
Rejestracja: śr wrz 30, 2015 10:45 am

Re: Jak połączyć kuchnię z jadalnią?

Post autor: anitalesz »

Ale po co łączyć? Ja właśnie robiłam wszystko, żeby rozdzielić. W kuchni lubie ciszę i spokój, a dźwięki rozmów z jadalni mnie rozpraszają. Wstawiłam składaną ściankę swg 120 od firmy Sowan i wreszcie mam tak, jak chciałam :)
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Jak połączyć kuchnię z jadalnią?

Post autor: AlaKawa »

Dla każdego coś miłego:) . Sama bardzo chętnie połączyłabym kuchnię z salonem i na szczęście jestem na takim etapie urządzania domu, że jeszcze mogę sobie na to pozwolić. Przy czym póki co, zastanawiam się, gdzie kupić wyposażenie do kuchni. Wiele fajnych naczyń, jak i np. sztućców udało mi się znaleźć w http://sklep.technica.pl/ . Może znacie jakieś podobne sklepy? Będę wdzięczna za wszelkie namiary.
anitalesz
Zaglądacz forumowy
Posty: 58
Rejestracja: śr wrz 30, 2015 10:45 am

Re: Jak połączyć kuchnię z jadalnią?

Post autor: anitalesz »

Mega ważne jest, aby wg mnie przynajmniej, stworzyć jakiś rozdział miedzy kuchnią, a jadalnia. Tzn fajnie jak te pomieszczenia korespondują ze sobą kolorami, ale widać co jest do czego. Ja kuchnie wyposazylam w wiele fajnych rzeczy do przechowywania (kupione na home dome - ladniejsze niż z Ikei, a tansze!)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak połączyć kuchnię z jadalnią?

Post autor: siedemosiemdwa »

A gdzie jest ten sklep? Kupowałaś stacjonarnie czy internetowo? Chętnie bym zobaczyła, co tam jest ciekawego.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 527
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Jak połączyć kuchnię z jadalnią?

Post autor: kapitalna »

Nie ma większego problemu w połączeniu kuchni z jadalną, w zasadzie teraz w większości się tak robi - po prostu otwiera przestrzeń. A co do mebli to zerknijcie sobie na meble Layman - mi się bardzo podobają, są nowoczesne i prezentują się ekskluzywnie choć w cale drogie nie są
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak połączyć kuchnię z jadalnią?

Post autor: designerka »

No czasami nie jest łatwo, zwłaszcza w blokach. Nie zawsze przepisy budowlane pozwalają. Warto jednak próbować.
ODPOWIEDZ