Kuchnia retro

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Wszystkodlawnetrza
Zaglądacz forumowy
Posty: 96
Rejestracja: pt paź 26, 2012 1:03 pm
Lokalizacja: Polska - mam na forum nadprzyrodzone moce:)

Kuchnia retro

Post autor: Wszystkodlawnetrza »

Kuchnia retro: masz ciekawy pomysł na to, jak taka kuchnia powinna wyglądać i co powinno się w niej znaleźć?
Czekamy na pomysły, ciekawe produkty, wyszperane dekoracje i inne!
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Kuchnia retro

Post autor: Dorota40 »

na pewno przy urządzaniu takiej kuchni trzeba wziąć pod uwagę ozdoby i meble z drewna, najlepiej w takim trochę surowym stylu.
To zawsze klimatycznie nastraja wnetrze.
Czas i tak upłynie.
filip.s
Zaglądacz forumowy
Posty: 23
Rejestracja: pn cze 24, 2013 12:33 pm

Re: Kuchnia retro

Post autor: filip.s »

Niełatwo znaleźć krzesła w stylu retro w "normalnej" cenie, a które nie byłyby przy tym tandetnie wykonane :? Nieźle się prezentują niektóre z forte: http://www.forte.com.pl/meble/typy/krzeslo.html
Podoba mi się szczególnie salvia, pozostałe chyba nie pasowałyby do bardziej wyrazistego retro.
anija35
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: wt lip 16, 2013 11:55 am

Re: Kuchnia retro

Post autor: anija35 »

A jakiej wielkości masz tą kuchnie? Jakiego kształtu? Może coś fajnego by się dało zrealizować, fajny pomysł na retro kuchnię:)
Jurek
Zaglądacz forumowy
Posty: 39
Rejestracja: pn sie 19, 2013 11:28 am

Re: Kuchnia retro

Post autor: Jurek »

Proszę o więcej szczegółów dot. kuchnii jednak bez nich mogę powiedzieć, że jeżeli to ma być styl retro to polecam bym użyć naturalnego drewna w maksymalny sposób jak się tylko da, ponieważ to nadaje bardzo dużego klimatu pomieszczeniu.
Damian
Zaglądacz forumowy
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 7:00 pm

Re: Kuchnia retro

Post autor: Damian »

W tym wypadku, najważniejsze byłyby dodatki różnego rodzaju. Mam tutaj na myśli m.in ozdobne lampy, miski a także drzwi. Są to elementy które mogą znacznie nawiązać do stylu retro ;)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Kuchnia retro

Post autor: siedemosiemdwa »

Z kuchnią retro kojarzy mi się taka romantyczna kuchnia, tzn. porcelana w różyczki, witryna z przeszkolnymi drzwiczkami, biały drewniany stół i takie same krzesła do kompletu, dębowa podłoga... Nie wiem tylko, jak możnaby "ugryźć" kwestię nowoczesnego sprzętu agd? Może coś do zabudowy? A może istnieją jakieś sprzęty stylizowane na staromodne? Aż muszę z ciekawości poszukać :))
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Kuchnia retro

Post autor: Kawowa »

Ja to już na całe szczęście to poszukiwanie stylu mam za sobą, kuchnia jest urządzona, za to zdarzył mi się inny feler.
Mianowicie szlag trafił moją lodówkę - nie chłodzi i teraz jestem w kropce, bo wiadomo - nowa kosztuje z 1000 zł.
Myślałam o tym, że jakimś rozwiązaniem są te pożyczki bez bik - chwilówki.
W sumie za 2 tygodnie wypłata, więc niedługo bym się spłaciło
Co radzicie?
Magdalena30
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 12:45 pm

Re: Kuchnia retro

Post autor: Magdalena30 »

Kuchnia w stylu retro nie jest w moim typie, jednak widzę ją głównie w drewnie, gdyż to mi tak odpowiada do staro-dawnego stylu :)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Kuchnia retro

Post autor: siedemosiemdwa »

Czy ja wiem, czy drewno...? Hmm, w sumie styl retro można bardzo różnie interpretować, oto kilka odmiennych propozycji, a wszystkie określane są mianem retro:
http://i1.luxlux.pl/21254e8e30918997872 ... 390343c911

http://cdn32.epasaz.smcloud.net/t/photo ... ardowy.jpg

I co Wy na to? :D
ODPOWIEDZ