Urządzanie kuchni - o czym pamiętać?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Urządzanie kuchni - o czym pamiętać?

Post autor: siedemosiemdwa »

Bardzo istotnym elementem jest armatura w kuchni. Na szczęście na Homebooku jest tak duży wybór różnych modeli: http://www.homebook.pl/produkty/armatura-do-kuchni, że spokojnie można tam coś znaleźć. I polecam ten portal podczas urządzania wnętrz, naprawdę się przydaje.
Pan Strach
martus566
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 10, 2016 9:09 am

Re: Urządzanie kuchni - o czym pamiętać?

Post autor: martus566 »

Z pewnością bardzo ważnym aspektem są meble kuchenne, które mają chyba najważniejszy wpływ w aranżacji całej kuchni. Bardzo ciekawe porady dotyczące mebli kuchennych https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/meble-kuchenne/ możesz znaleźć na tej stronie. Ważne jest również późniejsze wyposażenie sprzętem AGD. Oczywiście każdy chciałbym, aby było jak najładniej, ale to generuje czasami wysokie koszta. Chociaż są często różne "triki" dzięki którym można w prosty i niedrogi sposób urządzić pięknie kuchnie ;)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Urządzanie kuchni - o czym pamiętać?

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja miałam bardzo duży problem z wyborem mebli. W końcu zdecydowałam się na zamówienie mebli modułowych według mojego projektu.
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Urządzanie kuchni - o czym pamiętać?

Post autor: Martis04 »

No dużo jest tych szczegółów. Bardzo ważne jest oświetlenie kuchni, dobre ustawienie mebli.
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Urządzanie kuchni - o czym pamiętać?

Post autor: żiżka »

najlepiej wybrac- jak ma się oczywiście możliwość- kuchnię na wymiar wtedy wszystko idealnei dopasujecie. ogólnie najlepsze są meble na wymiar, ja mam takich sporo
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Urządzanie kuchni - o czym pamiętać?

Post autor: Martis04 »

Moim zdaniem ważny jest odpowiedni stół w kuchni, to bardzo praktyczny mebel, ale oczywiście trzeba mieć na niego miejsce. Jeśli ktoś zastanawia się nad wyborem, to polecam zajrzeć tutaj https://www.meblobranie.pl/porady/stol- ... iwersalny/ . Stół w kuchni może pełnić funkcję dodatkowego blatu, można też zjeść przy nim śniadanie.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Urządzanie kuchni - o czym pamiętać?

Post autor: kapitalna »

Pamiętaj o tym, by zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria meblowe. Zwłaszcza jeśli chodzi o prowadnice do szuflad. Zdecydowanie najlepsze są blum tandembox i każdy to potwierdzi. Marka ta w zasadzie nie ma konkurencji, to jest najwyższa jakosć
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 386
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Urządzanie kuchni - o czym pamiętać?

Post autor: niewazne »

A ja polecam przyłożyc się do odpowiedniej armatury kuchennej. W naszej kuchni na początku planowaliśmy nieco zaoszczędzić na kranie, tak wiec kupiliśmy jakiś tani chiński w markecie. Po prostu uznaliśmy, ze co tam może si popsuć? I okazalo się, ze jednak wiele. Przeciekał, a że zgubilismy paragon to nie mogliśmy go nawet oddać na gwarancję.

Dobrej jakości armatura kuchenna jest w tym sklepie - zamówiliśmy tam nasz drugi kran, już porządnej firmy i znacznie lepszej jakości. Maja tam w dobrej cenie wielu renomowanych producentów, tak więc polecam przejrzeć sobie ich ofertę.
kalinka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:17 am

Re: Urządzanie kuchni - o czym pamiętać?

Post autor: kalinka »

Kuchnię trzeba odpowiednio wyposażyć. Przydać się mogą różne akcesoria. W GastroNet znajdziesz bardzo duży ich wybór: https://gastronet24.pl/indukcyjne/65994 ... 0-w-1.html . Takie zakupy online to bardzo wygodna opcja, warto o nich pomyśleć.
Karmina
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:32 am

Re: Urządzanie kuchni - o czym pamiętać?

Post autor: Karmina »

Jak najwięcej szuflad, cargo waskie wygodne dla wysokich butelek, pojemników, szuflada na kosze na smieci gdzie mozna otwierac kolanem gdy rece brudne ( ja mam wiecznie czyms upaprane ,bo duzo gotuje ) proponuje uchwyty przy gornych szafkach , mniej sprzatania . Rozplanuj duzo gniazdek zawsze sie przydadza, ja mam pod gornymi szafkami ,dla mnie bardzo wygodne . W naroznych szafkach mam cargo nerki , bardzo pakowne . Piekarnik w slupku wygodny. Jezeli planujesz mikrofale to piekarnik wygodniejszy jest gdy się zaczyna trochę ponizej blatu . Zlew z ociekaczem też sie przydaje pomimo ze jest zmywarka , jezeli jest miejsce to 1.5komory plus ociekacz. Jak najmniej polek otwartych, mniej wycierania kurzu ;)

Warto jest również wziąć pod uwagę blat kamienny i zamontowanie w nim zlewozmywaka:
https://vertigostones.pl/

Polecam skontaktować sie z firmą - oferuje tego typu realizacje :)
Obrazek
ODPOWIEDZ