Nowocześnie czy ponadczasowo?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: Gemma »

Najlepiej postawić na meble zarówno nowoczesne, jak i ponadczasowe, bo to jest teraz na topie;) Do salonu polecę Ci narożniki, najlepiej w pastelowych kolorach. Sama natknęłam się na tę informację w tym artykule: meblobraniepl/porady/pastelowe-narozniki-w-jakich-wnetrzach-sie-sprawdza-kiedy-wybrac-naroznik-w-pastelowym-kolorz, i polecam go przeczytać każdemu:)
Pan Strach
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: Martis04 »

Ja uważam, że najlepsze są wnętrza ponadczasowe. Wszystkie mody przemijają i po 5 latach człowiek patrzy na swoje mieszkanie i myśli "ale brzydko".
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: niewazne »

Zależy. Jedna osoba czuje się lepiej we wnętrzach tradycyjnych. Druga osoba czuje się lepiej we wnętrzach nowoczesnych. Meble powinniśmy dobierać pod katem tego, co nam się pasuje i jakie nam się najbardziej podobają.

Sam lubie styl eklektyczny. Mam u siebie tradycyjne meble, ale nowoczesne dodatki. Wnętrze urządzam od wielu lat i powoli dochodzę już do mojego ulubionego wystroju.

Jeśli szukacie ciekawych designerskich mebli, polecam stronę luxuryproductspl/meble-do-domu.html - znajdziecie na niej rónież eleganckie dekoracje.
Obrazek
bajaola
Zaglądacz forumowy
Posty: 66
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 12:03 pm

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: bajaola »

Tak to prawda, że każdy z nas jest inny i każdy ma swój ulubiony styl. jeśli o mnie chodzi to wolę ponadczasowość ale do swojej aranżacji mieszkania zamierzam dać także akcenty nowoczesne. Jednym z nich będzie <admin przypomina: zgodnie z regulaminem nie wolno na forum umieszczać linków w każdym kolejnym poście>l i to w musztardowym kolorze.
Jolanta
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 28, 2021 11:19 am

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: Jolanta »

Moim zdaniem można połączyć jedno z drugim i stworzyć nowoczesne i jednocześnie ponadczasowe wnętrze kronosfera.pl/blog/mid-century-modern-sposob-na-stworzenie-wyjatkowej-przestrzeni. Połączenie nowoczesnych przedmiotów z antykami pozwoli stworzyć oryginalną przestrzeń, która przykuje uwagę. Warto się zastanowić i nad takim wariantem, jak lubimy taką mieszankę. Ważne, aby zrobić to ze smakiem.
Onstek
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt mar 30, 2021 9:34 am

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: Onstek »

Kocham design PRL, mid century, więc ten problem mnie omija Kupuję meble używane, daję im trochę miłości i tak stoją i będą stać przez parę
ładnych lat. Ozdób mam mało, bo mam skoczne koty. No i nie jestem bogata, to skutecznie utrudnia wybrzydzanie pt."znudziły mi się te zasłony".

Aktualnie postawiłam na Szare meble do salonu Można dopasować do nich każde dodatki :)
Jolanta
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 28, 2021 11:19 am

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: Jolanta »

A jeśli chodzi jeszcze o umeblowanie salonu w takim czy innym stylu... Tak naprawdę - wbrew pozorom - jedno nie wyklucza drugiego. Wiadomo, że niektórzy nie chcą zaaranżować np. salonu na nowoczesną modłę, w obawie, że za kilka lat będzie on trącić myszką i urządzają wnętrze ponadczasowo. Ale moim zdaniem można np. zastanowić się nad zakupem klasycznej, czyli właśnie ponadczasowej, kanapy i kilku innych mebli, a postawić przy tym na nowoczesne dodatki. Albo w ogóle wybrać styl eklektyczny :)
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: brutus »

Mi osobiście w tego typu nowoczesnych wnętrzach podobają się różne wzorzyste dywany i wykładziny, ale w raczej minimalistycznym stylu. A co powiedzielibyście na przykład na taki duży dywan w salonie dywanywitekpl/dywany-200x300 ? :!:
tinaK
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw paź 31, 2013 8:01 pm

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: tinaK »

Oczywiście, że ponadczasowo! Można jednak połączyć jedno z drugim. Wnętrze musi być przede wszystkim niezwykle funkcjonalne. Kamień i drewno są na pewno ponadczasowe.
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Nowocześnie czy ponadczasowo?

Post autor: żiżka »

Ja tam cenię eklektyzm, nie lubię nudnych, sztampowych wnętrz, lubię oryginalne połączenia, także w moim domu jest zarówno klasycznie, jak i nowocześnie. Firma projektowa archdesign z Kołobrzegu doskonale zajęła się aranżacją, wspaniale wyczuli moje preferencje i doskonale wyważyli proporcje między nowoczesnością a klasycznym, czy wręcz retro stylem, wyszło świetnie, mam dom na miarę moich oczekiwań. Powiem wam, że do takich działań potrzeba znakomitych fachowców, bo żeby efekt był dobry trzeba mieć prawdziwe wyczucie stylu, oni są w tym mistrzami. Podrzucam wam kontakt do nich - archdesign.compl/aranzacja-wnetrz/ Dodam, że nam zaprojektowali zarówno bryłę domu, jak i wnętrza i ze wszystkim spisali się doskonale.
ODPOWIEDZ