Ciemne meble wypoczynkowe to dobry pomysł?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Ciemne meble wypoczynkowe to dobry pomysł?

Post autor: Anita12 »

Jak waszym zdaniem sprawdzą się ciemne meble wypoczynkowe do salonu?
Chodzi mi o ciężkie, grafitowe odcienie.
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Ciemne meble wypoczynkowe to dobry pomysł?

Post autor: Kawowa »

Jeśli masz jasne ściany lub podłogę to takie meble mogą wyglądać naprawdę nieźle.
Zobacz sobie tutaj: http://sofy24.pl/ jakie modele w ogóle są dostępne.
Co więcej - nie musisz decydować się na gotowe propozycje mebli, a stworzyć własną kompozycję.
Są tam dostępne różne kolory i materiały tapicerek.
karolina350
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 06, 2015 8:20 am
Kontaktowanie:

Re: Ciemne meble wypoczynkowe to dobry pomysł?

Post autor: karolina350 »

Jak najbardziej jestem za ciemnymi meblami wypoczynkowymi. Myślę że są bardzo praktyczne bo przede wszystkim nie widać zabrudzeń. Myślę też że wyglądają bardzo elegancko w zestawieniu z jasnymi ścianami. Super pomysł! :)
Margo
Zaglądacz forumowy
Posty: 18
Rejestracja: śr lip 01, 2015 6:43 pm

Re: Ciemne meble wypoczynkowe to dobry pomysł?

Post autor: Margo »

Ja chcę jakiś kolor pośredni, szarość albo kawowy.Jasne są dla mnie mało praktyczne, a na ciemnych kurz widać za mocno.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Ciemne meble wypoczynkowe to dobry pomysł?

Post autor: kangurka »

Nie przepadam za ciemnymi pomieszczeniami, ale jeżeli meble są jedynym ciemnym elementem to ok.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Ciemne meble wypoczynkowe to dobry pomysł?

Post autor: Majeczkaa »

A dlaczego miałby to być zły pomysł? Co prawda nie jestem zwolenniczką bardzo ciemnych pomieszczeń, bo na dłuższą metę przytłaczają mnie one i nie czuje się w nich dobrze, ale posiadając ciemne meble nie musimy się skazywać na ciemne pomieszczenie. Sama mam ciemne meble tapicerowane, które kupiłam tutaj http://enyoart.pl/ i dzięki temu, że mam jasne, bo beżowe ściany, to pokój nie jest ciemny, a powiedziałabym nawet, że jest bardzo jasny. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujesz się na jaśniejszy kolor ścian i podłogę. Jeśli jednak wybierzesz ciemne meble drewniane, czy też z płyty meblowej, to musisz się liczyć z widocznym kurzem.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Ciemne meble wypoczynkowe to dobry pomysł?

Post autor: designerka »

Moim zdaniem jak się ma dzieci lub zwierzęta to ciemny wypoczynek to zły pomysł. Wszystko na nich widać. Lepiej postawić już na dwukolorowy.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Ciemne meble wypoczynkowe to dobry pomysł?

Post autor: siedemosiemdwa »

Tylko mi osobiście taki dwukolorowy w ogóle się nie podoba. Ale też na pewno postawiłabym na jasne meble wypoczynkowe.
Mako24
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 1:19 pm
Kontaktowanie:

Re: Ciemne meble wypoczynkowe to dobry pomysł?

Post autor: Mako24 »

Widziałem na żywo ciemne zestawy wypoczynkowe będąc na wystawie mebli Mirjan24.pl i w osobistym odczuciu muszę przyznać, że wygląda to dobrze - na pewno jest tego duży plus jeżeli chodzi o widoczność plam.

To było coś takiego:
Obrazek
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Ciemne meble wypoczynkowe to dobry pomysł?

Post autor: Hyorin »

Według mnie to jest bardzo dobry pomysł. Ja mam u siebie takie ciemne meble, nie brudzą się.
ODPOWIEDZ