Pomoc przy aranżacji salonu

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Pomoc przy aranżacji salonu

Post autor: Kawowa »

Ktoś z was korzystał może z pomocy projektanta wnętrz?
Zastanawiam się jak wygląda taka współpraca. Może coś doradzicie?
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Pomoc przy aranżacji salonu

Post autor: Anita12 »

Tak wygląda, że mówisz czego mniej więcej oczekujesz i określasz też zakres współpracy.
Projektant przedstawia ci kilka pomysłów i wspólnie wybieracie najlepszą koncepcję.
Czasami może też czuwać na jej realizacją.
Tutaj deconovapl/porady/ piszą trochę więcej na ten temat.
Jest tam trochę wskazówek ogólnie na tej stronce.
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 386
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Pomoc przy aranżacji salonu

Post autor: niewazne »

Kawowa pisze:Ktoś z was korzystał może z pomocy projektanta wnętrz?
Zastanawiam się jak wygląda taka współpraca. Może coś doradzicie?
Jest to dobra opcja jeśli nie masz czasu na dopilnowanie remontu. Albo totalnie nie widzisz koncepcji wystroju wnętrza. Musisz jednak wiedzieć, że takie coś kosztuje sporo. A dekoracje wybierane przez projektanta wcale nie muszą należeć do najtańszych....

Polecam zaglądać sobie na blogi o wystroju wnętrz
swiat-domupl/

Takie jak ten.

Możesz znaleźć tam wiele informacji dotyczących wystroju.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Pomoc przy aranżacji salonu

Post autor: AlaKawa »

Na pewno można znaleźć tam wiele cennych porad. Sama natomiast bardzo często zaglądam na stronę Sztuka Architektury. Przede wszystkim bowiem ten portal architektoniczny jest prawdziwą kopalnią wiedzy jeżeli chodzi zarówno o architekturę światową, jak i polską. Znajdziemy tam wiele cennych informacji z branży, dotyczących chociażby najnowszych trendów, jak również mnóstwo ciekawostek, a nawet konkursy architektoniczne. Bez wątpienia każdy, kogo interesuje taka tematyka, powinien odwiedzić tą stronę.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Pomoc przy aranżacji salonu

Post autor: designerka »

Z chęcią zajrzę. Ja przy aranżacji korzystam z gotowych przykładów z Internetu i się wzoruję. Nie wiem, czy skorzystałabym z pomocy architekta.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Pomoc przy aranżacji salonu

Post autor: enigmaa »

Ja nie mam na tyle pieniędzy, aby zdecydować się na taką pomoc.
Sama szukam ciekawych rozwiązań i nie ukrywam, ze daje mi to bardzo dużo satysfakcji.
Pomysły czerpię z Internetu, między innymi z pełnych inspiracji zdjęć z katalogu BRW - Black Red White
anitalesz
Zaglądacz forumowy
Posty: 58
Rejestracja: śr wrz 30, 2015 10:45 am

Re: Pomoc przy aranżacji salonu

Post autor: anitalesz »

myślę o tym aby zrobić taką wystawkę w salonie ze zdjęć, już zdjęcia wywołane na foto4upl/ więc teraz dokupić ciekawe ramki i jakość to zestawić. ;)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Pomoc przy aranżacji salonu

Post autor: siedemosiemdwa »

To całkiem dobrze wygląda. W programach Szelągowskiej widziałam takie kompozycje i efekt był rewelacyjny.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Pomoc przy aranżacji salonu

Post autor: Majeczkaa »

Mój luby ma wykształcenie z zakresu wystroju wnętrz, a i ja sama często przeglądam sobie książki z jego półeczki. Trochę więc się w tym temacie podszkoliłam, choć nie twierdzę, że jestem ekspertką : ). Więc sami sporo kombinujemy w zakresie naszego mieszkanka. I generalnie jestem zdania, że nie ma lepszego „dodatku” do wnętrz niż wartościowa sztuka. Najłatwiej ją znaleźć na jakichś otwartych aukcjach, licytacjach, np. jak zostało to tutaj opisane: desapl/pl/pages/7/jak-kupic . Za naprawdę przyzwoite pieniądze można czasami dostać coś, co idealnie pasować będzie do wnętrza.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Pomoc przy aranżacji salonu

Post autor: kapitalna »

Nigdy nie korzystalam, nie było takiej potrzeby. Wszystko zaprojektowałam sama, wzorowałam się tylko na poradach architekktow. Większość mieszkania to szarości, biele i drewno, tak pod styl skandynawski. Na ścianach dulux z serii kolory świata - kilka różnych odcieni szarości wybrałam, meble w większości białe z delikatnymi mocniejszymi akcentami np. srebra czy czerni. Wygląda to naprawdę dobrze, nawet znajomi chwalą
ODPOWIEDZ