Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
stobejczyk
Zaglądacz forumowy
Posty: 42
Rejestracja: sob lip 20, 2013 9:42 pm

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: stobejczyk »

Jak bym miała mieć taki wielki salon, to koniecznie chciałabym mieć wielki, rozłożysty narożnik na którym mogłaby zasiąść cała rodzina. Podobają mi się np narożniki: https://zamowmeble.pl/16-narozniki Wtedy wszyscy razem możemy zasiąść wieczorem przed tV
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: siedemosiemdwa »

A mi się takie loftowe salony nie bardzo podobają. Są niestety niefunkcjonalne, co jest dla mnie najważniejsze.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: designerka »

Z kolei dla mnie są zbyt chłodne. Nie widać, że w nich ktoś zamieszkuje. Nie mają duszy, ciepła.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: siedemosiemdwa »

A to moim zdaniem nie są chłodne. Bardziej mam takie skojarzenia na temat mieszkań bardzo nowoczesnych.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: malwa »

Wszystko zależy od tego jak je urządzisz i jakie meble dobierzesz. Na pewno każde wnętrze ociepli taki fotel patchwork . Fotele tego typu nadają się zarówno do aranżacji pomieszczeń w stylu nowoczesnym, jak i rustykalnym czy skandynawskim, a duża ilość kontrastów i wyrazistych kolorów na pewno spodoba się nie tylko miłośnikom nietypowych, artystycznie projektowanych mebli.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: Majeczkaa »

Na pewno będzie trzeba zwrócić dokładną uwagę na wiele spraw, więc proponuję technikę małych kroków. Zacząć można na przykład od oświetlenia w stylu industrialnym i potem „podmieniać” coraz więcej (i większych) elementów. Nie wiem jak Wam, ale mi osobiście bardzo podobają się loftowe lampy w takim rodzaju: https://technodeluxe.pl/lampy-sufitowe/ ... dustrialne . Szczególnie te najbardziej surowe, niemalże steampunkowe sobie cenię – potrafią wytworzyć realnie fantastyczną atmosferę :).
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: niewazne »

W sklepach stacjonarnych bywa drożej, nie polecam wybierac się rownież do Ikei. O ile meble pokojowe są tam niezłe, to meble wypoczynkowe są moim zdaniem kiepskiej jakości w stosunku do wysokiej ceny jakie za nie trzeba zapłacic.

Polecam szukać w sklepach internetowych, sam zamawiałem w takich sklepach meble do salonu czego początkowo trochę się obawiałem, ale meble przyszły bardzo dobrze wykonane tak więc jestem zadowolony tej decyzji. Zerknij sobie na tę stronę
Narożniki wyprzedaż

W sklepie znajdziesz sporo dobrej klasy mebli pokojowych.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: AlaKawa »

Urządzenie takiego salony to na pewno duże wyzwanie. Jeżeli nie do końca sobie z nim poradzimy, zawsze możemy postawić na takie rozwiązanie jak aranżacja wnętrz warszawa . Bauart Studio na pewno doskonale się sprawdzi przy takim zadaniu, a co więcej, ich koncepcje są zawsze idealnie dopasowane do potrzeb klienta, bez względu na to, czy ceni sobie on klasykę, czy też np. nowoczesny minimalizm.
kasztanek
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: śr cze 17, 2015 5:40 pm

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: kasztanek »

Warto skorzystać z pomocy projektanta, na pewno coś zaproponuje. Ale też fajnym pomysłem na aranżacje ścian w salonie jest beton architektoniczny. Na https://www.jadar.pl/19-faq/61-beton-ar ... iczny.html można o nim poczytać. Wielu architektów ten materiał teraz wykorzystuje.
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Wielki salon w typie loftu - aranżacja?

Post autor: żiżka »

ooo loftowe klimaty uwielbiam, zdecydowanie moje :) także ciesze sie ze to obecnie modny styl
ODPOWIEDZ