Małe łazienki-jak urządzić?

Aranżacja łazienki, meble, wyposażenie.
Nowoczesna czy tradycyjna? Jaka jest Twoja łazienka? Armatura łazienkowa, meble i wieszaki, dodatki oraz dekoracje, wszystkie ciekawe pomysły na urządzenie domowej łazienki od A do Z. Relaks zaczyna się od leżenia w wannie! Pytaj, odpowiadaj, doradzaj - łazienkowe rozmowy na poziomie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
kowalDobra
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn kwie 19, 2021 8:56 am

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: kowalDobra »

Mała łazienka nie musi być problemem jeśli odpowiednio przemyślimy projekt zanim zabierzemy się za jego realizację. Z pewnością warto pomyśleć nad prysznicem zamiast wanny, który zajmuje mniej miejsca, po drugie dokładnie pomysleć jak zorganizować miejsca do przechowywania no i warto wybrac wielofunkcyjne szafki.
Pan Strach
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: kapitalna »

Najtrudniej urządza się małe łazienki ale nie znaczy to, że się nie da :) Trzeba tylko więcej kombinować. U nas szafka pod umywalkę jest wisząca, z szufladami które są bardzo pojemne i tam chowamy naprawdę dużo rzeczy, przez co łazienka nie jest zagracona. Mamy także jedną szafkę wiszącą o gł. 14 cm i to starczyło
Mojra
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 9:40 am

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: Mojra »

kapitalna pisze: sob lis 27, 2021 9:07 pm Najtrudniej urządza się małe łazienki ale nie znaczy to, że się nie da :) Trzeba tylko więcej kombinować. U nas szafka pod umywalkę jest wisząca, z szufladami które są bardzo pojemne i tam chowamy naprawdę dużo rzeczy, przez co łazienka nie jest zagracona. Mamy także jedną szafkę wiszącą o gł. 14 cm i to starczyło
Przede wszystkim duże lustra, one optycznie powiększą
Viksa
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 8:25 am

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: Viksa »

Moja łazienka jest naprawdę miniaturowa. Mimo to poza toaletą i umywalka z szafką mamy narożną wannę. Toaleta jest zabudowana a nad nią szafka z lustrem gdzie trzymamy podręczne rzeczy a obok toalety szafeczka (bez drzwiczek) na zapsa papieru czy mydła.
kowalDobra
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn kwie 19, 2021 8:56 am

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: kowalDobra »

W małej łazience podstawą są: szafka z lustrem, wanna narożna i jasne płytki o błyszczącej powierzchni - dobrze żeby te ostatnie były w jak największym formacie. Nie jest to mały wydatek, ale mała ilość fug wygląda bardzo estetycznie.
kalinka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:17 am

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: kalinka »

Polecam zajrzeć do internetu, gdzie można znaleźć bardzo dobrze wyposażone sklepy z artykułami do łazienek. Jednym z nich jest sklep Eksperci Łazienek: https://www.ekspercilazienek.pl/kabiny- ... /0,radaway . W ofercie mają między innymi duży wybór różnych akcesoriów łazienkowych.
Zuzzanna
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:43 pm

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: Zuzzanna »

Małą łazienkę można zawsze powiększyć lustrem albo nawet większą ich ilością. Sama sprawdziłam, że dobrze działa to w praktyce, w ten sposób optycznie powiększyłam łazienkę. Od razu wam powiem, że dla nas piękne fazowane lustra wykonał producent luster firma Galas https://galas.pl/oferta/lustra/ z Katowic. Nie tylko wykonują lustra, ale zajmują się też ich montażem, sprawnie i szybko wszystko z nimi idzie a z cenami nie przesadzają. Także jeśli chcielibyście mieć oryginalne lustro wykonane na wymiar albo lustrzane płytki fazowane, które można przykleić na ścianę, bo i to mają w sprzedaży, to skierujcie się do tej firmy.
jacky
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw lis 25, 2021 8:14 pm

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: jacky »

Ja pomimo małej łazienki chciałam w niej zmieścić zarówno pralkę jak i suszarkę i po wielu kombinowaniach zdecydowaliśmy się postawić jeden sprzęt na drugim, mamy zestaw z serii PerfectCare, Electrolux.
crystal
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 1:58 pm

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: crystal »

W zasadzie to i mojej łazience jakieś odnowienie by się przydało. Dzięki za aranżacje, na pewno coś znajdę dla siebie :) .
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Małe łazienki-jak urządzić?

Post autor: dzoana »

Warto też wiedzieć kogo wezwać do podłączenia wszystkich instalacji w nowej łazience. Z tym zadaniem z pewnością poradzi sobie hydraulik, instalator Robert Kozka Poznań i okolice: http://hydraulik-poznan.pl/ . Polecam serdecznie usługi tego fachowca, ja byłam bardzo z nich zadowolona.
ODPOWIEDZ