Łazienkowy minimalizm

Aranżacja łazienki, meble, wyposażenie.
Nowoczesna czy tradycyjna? Jaka jest Twoja łazienka? Armatura łazienkowa, meble i wieszaki, dodatki oraz dekoracje, wszystkie ciekawe pomysły na urządzenie domowej łazienki od A do Z. Relaks zaczyna się od leżenia w wannie! Pytaj, odpowiadaj, doradzaj - łazienkowe rozmowy na poziomie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: boom99 »

Czasem nawet więcej niż się wydaje:)
A co do łazienkowego minimalizmu - kojarzycie może płytki Tubądzin?
Właśnie siedzę na ich stronie i sobie oglądam takie mega postarzane jakby kafle,
trochę coś między stylem retro a przemysłowym.
Superanckie, tylko nie wiem jak dość tradycyjną rodzinę na takie cos namówię:)
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: Dorota40 »

Tubądzin to w ogóle całkiem znana marka, więc pewnie wiele osób kojarzy, wzory kafelek też mają ok,
nawet kiedyś oglądałam.
Ale wracając do tematu łazienki - wpadł mi w oko ciekawy poradnik dot. własnie wyboru kafli do tego pomieszczenia :arrow: deconova.pl/pomysly-na-kafelki-w-lazience, polecam poczytać, bo tez pokazują tą kwestię z różnych stron, wiec na pewno parę wskazówek można tutaj dla siebie wykorzystac.
:)
albea
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 10, 2016 11:20 am

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: albea »

O ja każde takie porady chętnie przyjmuję. :) Szczególnie jak dotyczą "tajemnic" powiększania pomieszczenia, co u nas w blokach jest konieczne. Jasne, że tubądzin znam, podobnie jak pozostałych producentów opoczno, ceramstic, paradyż... coś jeszcze w tym gronie bardziej znanych?
A jak pojmujecie ten łazienkowy minimalizm?
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: niewazne »

Ja mam u siebie płytki firmy Tubądzin. Konkretnie ich płytki z kolekcji All in White i jestem zdania,że wszystko wygląda naprawdę dobrze. Płytki są białe i dobrze powiększają optycznie białą łazienkę.

Jest tam wiele dekorów o róznej fakturze tak więc można dość ciekawie zaaranżowac pomieszczenie. Połączyliśmy je z płytkami shabby Chic na podłodze bo nie chcieliśmy aby wszystko było jednolite i efekt jaki powstał jest dosć oryginalny.

Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż płytki w ciemnym kolorze. W blokach takie zupełnie się nie sprawdzaja.
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: annna »

Jeżeli chodzi o łazienkowy minimalizm,
to od razu mam na myśli szafki łazienkowe z lustrami ;)
Są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale też sprawiają,
że przestrzeń jest znakomicie wykorzystana.
A gdyby ktoś nie mógł się zdecydować co kupić,
to na budujeszpl/wiadomosc/szafka-lazienkowa-z-lustrem-jak-wybrac-jaka-najlepsza/353/
bardzo fachowo doradzają, na co zwrócić uwagę przy zakupie.
Łazienkę trzeba urządzić jak najbardziej minimalistyczne,
jest wtedy mniej sprzątania :D
kelly
Świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 07, 2016 4:32 pm

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: kelly »

Minimalizm... może być we wzornictwie i tak jak na przykładzie wyżej najczęściej stawia się na jeden domiujący kolor plus dodatki - biały jest popularny ale co do czerni to się nie zgodzę bo kolega ma łazienkę gdzie zastosowano dużą część na czarno i wygląda to bardzo dobrze. Minimalizm to też dodatki a raczej ich minimum i tu wszystkie ukryte funkcjonalne meble się przydają. :) Ja postawiłabym albo połączenie bieli z kolorem albo na szarości płytkę imitującą beton z drewnem - np. płytka Bergen plus coś drewnopodobnego.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: Kobite »

Czy ja wiem czy taki minimalizm jest fajny? Możliwości jest naprawdę dużo. Poczytajcie sobie o tym co macie w ofercie na silla.pl jeśli chodzi o akcesoria do łazienke to mój sklep numer jeden. Ostatnio wybraliśmy 2 baterie łazienkowe - kaskadowe i teraz się zastanawiamy nad wyborem tej którą kupimy. Fajna sprawa w Silla to fakt, że dają 5 lat gwarancji.
janus
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: sob mar 29, 2014 3:42 pm

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: janus »

W łazience bedą bardzo dobrze prezentowały się płytki w kolorze białym. Obecnie odchodzi się od płytek ciemnych z uwagi na to,ze optycznie pomniejszają pomieszczenie i są problematyczne w czyszczeniu ( na ciemnych powierzchniach zobaczycie każdą kropelkę wody).

Jesli zależy Wam na oryginalnym designie proponuję zastanowić się nad mozaiką zamiast nad tradycyjnymi plytkami - jest to rozwiazanie nieco droższe ale wyglada lepiej.
Ciekawie wygląda mozaika Diamond
Awatar użytkownika
papi33
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 3:58 pm

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: papi33 »

Dokładnie biały kolor. To chyba najbardziej się kojarzy z minimalizmem. No i jakieś proste lustra
Na szczycie, zawsze znajdzie się miejsce
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 278
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Łazienkowy minimalizm

Post autor: Martis04 »

Taki minimalizm jest często dużo lepszy niż łazienki na bogato. Fajne duże lustro, proste szafeczki to jest to :)
ODPOWIEDZ