Co na ściany w pokoju dziecka?

Aranżacja pokoju dziecka, zabawki , meble bezpieczne dla najmłodszego pokolenia, kołyski, biurka, lampki, dywaniki i inne wyposażenie, które po prostu musi się znaleźć w pokoju dziecka. Plus kolorowe dekoracje, którą budzą uśmiech!

Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pomysł na prezent do pokoju dziecka.
aflam
Świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 28, 2014 5:53 pm
Kontaktowanie:

Re: Co na ściany w pokoju dziecka?

Post autor: aflam »

Na jednej ścianie przyklejamy ścieralne, kolorowe naklejki. Kiedy naszym skarbom znudzą się kolejne postacie / wzory wyrzucamy dotychczasowe i wspólnie wybieramy nowe. Zabawa gwarantowana i przy wybieraniu i później przy naklejaniu.

Na drugiej ścianie z kolei mamy czarną tablicę do pisania, rysowania kredą. Marysia wie, że na tej śnianie może tworzyć dowoli ;).
Ostatnio zmieniony sob maja 03, 2014 8:55 am przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu forum
Pan Strach
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Co na ściany w pokoju dziecka?

Post autor: kalioppe »

Fajnym rozwiązaniem są też fotorolety w dziecięcymi motywami. Tu np, mozna takie zamówić: . Motyw wybieramy samodzielnie, roletka jest dostosowana do naszych potrzeb.
I nie trzeba się już ograniczać do rysunków na ścianach.
Gdybym urządzała dziecięcy chciałabym mieć coś takiego :)
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Co na ściany w pokoju dziecka?

Post autor: Brodacz876 »

kalioppe pisze:Fajnym rozwiązaniem są też fotorolety w dziecięcymi motywami. Tu np, mozna takie zamówić: . Motyw wybieramy samodzielnie, roletka jest dostosowana do naszych potrzeb.
I nie trzeba się już ograniczać do rysunków na ścianach.
Gdybym urządzała dziecięcy chciałabym mieć coś takiego :)
Za duży wydatek. Po kilku latach się znudzi, już lepiej poobklejać ściany tymi naklejkami ;d
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Co na ściany w pokoju dziecka?

Post autor: Pumpilka »

Dziecku i tak po kilku latach zmienia się wystrój pokoju, bo dorasta:)
Za to fotoroleta wydaje mi się fajnym pomysłem - albo jeszcze co do dekoracji ścian to można poprzywieszać tablice magnetyczne albo korkowe, tak, żeby dziecko je mogło wykorzystać do zaczepiania na nich różnych swoich notatek itd.
No chyba, że w ogóle poszaleć i kupić np magnetyczne farby tablicowe do ścian, (takie jak są wykorzystywane w niektórych przedszkolach w dużych miastach) i pomalować nimi kawałek ściany w dowolnym kształcie uzyskując gładką powierzchnię do której na magnesy można przyczepiać różne rzeczy.

Wg mnie fajna rzecz (marka: Rustoleum, do pooglądania w sklepie http://sklep.spinex.pl/katalog/530/0/fa ... tic-primer)

Tu jeszcze na fotce taką farbę pomalowaną zwykłą lateksową w kolorze reszty ściany i normalnie wygląda to wg mnie zabójczo:)
Załączniki
farba.png
farba.png (185.04 KiB) Przejrzano 4607 razy
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Co na ściany w pokoju dziecka?

Post autor: Aleksandra »

Bajerancka - ale to po tym można malowac czy jak uzyskano tu ten obrys w kształcie mapy? Normalnie kredą , pisakiem czy farbą inną ?
Laurka1
Zaglądacz forumowy
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 04, 2014 12:37 pm

Re: Co na ściany w pokoju dziecka?

Post autor: Laurka1 »

Mi się bardzo podobają ściany ładnie ozdobione. Nie jest nudno, a przede wszystkim dziecko ma kolorowy pokój jak z bajki. Słyszałam o kolorowankach ściennych i jestem nimi zachwycona. Kilka ciekawych pomyslow udalo mi sie znaleźc w sieci, <czytamy regulamin>
Jak wam się podoba? a moze macie jakies inne pomysly?
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Co na ściany w pokoju dziecka?

Post autor: designerka »

Magnetyczne farby do ścian to świetny pomysł, zwłaszcza do pokoju nastolatka, jeśli chcemy uniknąc dziurawienia ścian pod plakaty. ;-) Ja właśnie oglądam w sieci strony z projektami pokoju dla dziewczynki i w wielu z nich wykorzystują czarną farbę tablicową. Dzięki temu dziecko wie, że po tej jedynej ścianie może pisać i malować do woli, zastanawiam się tylko, czy z takiej ściany nie sypie się pył z kredy? Pamiętam jak to było w szkole, a nie chcę, żeby w pokoju małej cała podłoga i pluszaki były "zakurzone". Aflam, jak to jest u Was?
magnacharta
Zaglądacz forumowy
Posty: 17
Rejestracja: śr sie 20, 2014 8:36 am

Re: Co na ściany w pokoju dziecka?

Post autor: magnacharta »

@Brodacz876, z naklejkami bym nie kombinował, bo też bywają problematyczne. Najważniejsze jest jednak sprawdzenie tego, w jakim stanie jest obecnie ściana.
spruce
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 14, 2014 2:04 pm

Re: Co na ściany w pokoju dziecka?

Post autor: spruce »

My pomalowaliśmy cały pokój na kolor jasny róż, a do połowy ścian wytapetowaliśmy tapetą w kolorowe paski tak by całość się zgrała. Więc na wysokości mojej córki ma tapetę i przynajmniej jak coś ubrudzi, poplami to można to wytrzeć i usunąć :)
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Co na ściany w pokoju dziecka?

Post autor: Aleksandra »

Też wydaje mi się, że na ścianach w pokoju dziecka, można postawić albo na jakąś ładną
fototapetę, żeby maluchowi sie przyjemnie na coś patrzyło, taką z motywami dziecięcymi.
Sporo mają w http://dekorujemysciany.pl/category/fototapety,
albo np. na kolorowe naklejki, które łatwiej potem zmienić jak już się dziecku opatrzą, na coś
innego - w końcu to taki wiek, że co 2 lata inna bajka się podoba:)

Dlatego i koszta większe:)
ODPOWIEDZ