Czy teraz można przycinac krzewy w ogrodzie?

Wokół roślin w ogrodzie i w domu: doniczki, instalacje, pomysły.
Wszystko to, co sprawia, że rośliny w ogrodzie nabierają "blasku".
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Mikowicz
Bardzo stały bywalec
Posty: 397
Rejestracja: ndz sie 31, 2014 7:30 pm

Czy teraz można przycinac krzewy w ogrodzie?

Post autor: Mikowicz »

Czy teraz można przycinac krzewy w ogrodzie?
Chodzi mi o bukszpan dokładniej i kilka innych roślin, może polecicie jak to robić albo dacie jakieś wskazówki?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Czy teraz można przycinac krzewy w ogrodzie?

Post autor: Dorota40 »

U mnie w tej chwili deszcz wreszcie leje, więc aktualnie nic nie poprzycinam.
Z tego co wiem, to w czasie deszczu nie wolno, bo wtedy mogą się rozwijac na krzewach różne grzyby.
Jak masz dużo drzewek itd to spraw sobie poradnik ogrodniczy np. ten: https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/szk ... ka-id-1261
tam jest masa wskazówek dokladnie co do cięcia krzewów, ich rodzajów, czasu kiedy można, a kiedy już nie itd
Warto mieć pod ręką taki pomocnik :)
Czas i tak upłynie.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Czy teraz można przycinac krzewy w ogrodzie?

Post autor: Hyorin »

Dołączam się, żeby nie tworzyć nowych wątków. Czy kwiecień to dobra pora na formowanie bluszcza?
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Czy teraz można przycinac krzewy w ogrodzie?

Post autor: Anita »

No ja to całkiem niedawno przycinałam moje drzewka owocowe i elegancko mi poszło przyznam :) W ogóle jak ktoś poszukuje sekatora teleskopowego dobrej jakości to polecam z Geko, sama nie mam jeszcze, ale pożyczyłam od szwagra taki i sama teraz taki kupię, super sprawa.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Czy teraz można przycinac krzewy w ogrodzie?

Post autor: Gemma »

W sumie klimatycznie przesunęło się nieco do przodu, mamy czerwiec, a nadal kwitną bzy... Myślę, że można przycinać nawet teraz.
asieczek
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 8:28 am

Re: Czy teraz można przycinac krzewy w ogrodzie?

Post autor: asieczek »

Jeśli interesuje was zakup sadzonek, drzewek i krzewów to rzućcie okiem na oferte tej szkółki roślin https://www.szkolkabor.pl/ bogata oferta i naprawdę rozsądne ceny. A co najważniejsze mogą realizować nawet hurtowe zamówienia :)
ODPOWIEDZ