palenie w piecu

Kominki, grille - nastrój i pomysły.
Jak samodzielnie zbudować kominek, jaki wybrać grill, które akcesoria do grilla i kominków są najlepsze, co się sprawdza w ogrodzie i wszystko wokół... grillowanych kiełbasek:)
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Tolaa
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 24, 2016 9:38 pm

palenie w piecu

Post autor: Tolaa »

Czy do nakładania węgla do pieca lepsza będzie łopatka czy szufla?
Co najlepiej kupić, bo wybór jest duży?
Pan Strach
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: palenie w piecu

Post autor: annna »

Rozpoczął się sezon grzewczy, więc temat na czasie :)
Całe szczęście, że na razie nie ma mrozów.
A jeżeli chodzi o łopatki do węgla, to piszą o nich na
budujeszpl/wiadomosc/lopatka-do-co-jak-wybrac-jaka-najlepsza/966/
Doradzają, aby mieć ich kilka.
Tj. przyda się szufla węglowa, łopatka do węgla,
a także szufelka do popiołu.
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: palenie w piecu

Post autor: brutus »

Hej, a co sądzicie o tego typu brykiecie dębowym dobrybrykietpl ? Brykiet dębowy do kominka to opał zdecydowanie najwyższej klasy!
Do jego niewątpliwych zalet należą:
- wysoka kaloryczność
- zostawia bardzo niewiele popiołu
- nie zanieczyszcza komina
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: palenie w piecu

Post autor: AlaKawa »

Ja bym jednak obstawiała szuflę:) Bądź co bądź, trzeba i jedną i drugą wypróbować:) Jak dla mnie pierwsza opcja jednak wygodniejsza.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: palenie w piecu

Post autor: Majeczkaa »

Szczerze mówiąc, zależy to wyłącznie od Twojej wygody i oczywiście od wymiaru otworu na opał. Ja korzystam z kozy, bo nie chciałoby mi się schodzić do piwnicy co godzinę, żeby podłożyć do pieca. Całkowicie to wystarcza do ogrzewania, zresztą przeczytaj ten artykuł, jeśli masz wątpliwości kratkicom/pl/czy-koza-moze-ogrzewac-dom-tak-samo-jak-kominek/ A pomieszczenie reaguje szybciej na temperaturę - jak rozpalisz, to w kwadrans jest już komfortowa temperatura - nie to co piec ;)
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: palenie w piecu

Post autor: kapitalna »

Myślę, że fajnie sprawdza się kominek. Można całkowicie podpiąć pod taki ogrzewanie w domu i traktować jako główne ogrzewanie. Znaczenie ma to jaki wkład zamontujemy, jestem za tym by tu stawiać na jakość i wkłady kominkowe dobierać po zapoznaniu się z opiniami na temat danych modeli. Szczególnie te marki Ignif cieszą sie doskonałą opinią wśród użytkowników.
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: palenie w piecu

Post autor: żiżka »

nie palcie węglem, najlepiej wybrać ogrzewanie gazowe, węgiel nam szkodzi i środowisku
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: palenie w piecu

Post autor: designerka »

Ogrzanie domu to duże koszty. Jakie? Tutaj: https://pot-scape.com/ile-kosztuje-drew ... l-brykiet/ znajdziecie odpowiedź na pytanie, ile kosztuje opał. Sprawdźcie, ile trzeba zapłacić za węgiel, a ile za brykiet.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: palenie w piecu

Post autor: duser »

Jeśli powoli przygotowujecie się już do zimy i chcecie zamówić węgiel na opał, to polecam Wam skład węgla i opału https://www.alpari.com.pl . W Al Pari - skład węgla kupicie bardzo dobry jakościowo węgiel w korzystnej cenie. Koniecznie sprawdźcie ich stronę internetową.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: palenie w piecu

Post autor: Majeczkaa »

Ja akurat bardzo się cieszę, że na moim osiedlu ciepło generowane jest za pomocą instalacji LNG, a nie węgla. Oba źródła energii mają swoje wady i zalety, ale biorąc pod uwagę emisję gazów cieplarnianych i ich wpływ na środowisko oraz zmiany klimatyczne, to wolę jednak zaufać najczystszym źródłom energii nieodnawialnej. Tak jak można przeczytać na https://www.cryogas.pl/lng, skroplony gaz ziemny jest paliwem bezpiecznym i ekologicznym. Nie można tego raczej powiedzieć o węglu, którego cena (w przeciwieństwie do LNG i energii słonecznej) przy jednoczesnym spadku dostępności wciąż rośnie.
ODPOWIEDZ