Czym czyścić armaturę w łazience?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Wszystkodlawnetrza
Zaglądacz forumowy
Posty: 96
Rejestracja: pt paź 26, 2012 1:03 pm
Lokalizacja: Polska - mam na forum nadprzyrodzone moce:)

Czym czyścić armaturę w łazience?

Post autor: Wszystkodlawnetrza »

Jak w temacie: czym czyścić armaturę w łazience?
Używacie jakichś konkretnych środków, czy może tylko tych zalecanych przez producenta?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Czym czyścić armaturę w łazience?

Post autor: Aleksandra »

Ja tam lecę normalnie pryskaczem kupionym w sklepie,
chociaż czytałam, że fajnie się sprawdza cytryna - odkamienia i odbarwia np fugi.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Czym czyścić armaturę w łazience?

Post autor: kalioppe »

Ja tak jak w przypadku czyszczenia kabiny prysznicowej używam wody z octem. Tanio i skutecznie :)
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Czym czyścić armaturę w łazience?

Post autor: Dorota40 »

Ten pomysł z wodą z octem to ja sobie już zapisałam na kartce - bo pewnie jak rano wstanę, to za nic w świecie nie będę pamiętać (akurat piwo popijam do komputera...) :)
Ale pomysł jest super tani - i mam nadzieję, ze równie dobry!
Czas i tak upłynie.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Czym czyścić armaturę w łazience?

Post autor: kalioppe »

Naprawdę, u mnie od dwóch lat do czyszczenia łazienki wyłącznie ocet i jest super. Najlepsze efekty widać na kabinie. W przypadku armatury można też zrobić taką pastę z octu i sody (uwaga, mocno się pieni!). Nakładamy ją na przykład na kran i zostawiamy na kilka minut, a potem zmywamy i polerujemy. Wszystko pięknie się błyszczy :)
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Czym czyścić armaturę w łazience?

Post autor: Dorota40 »

A słuchaj jak tam potem wygląda sprawa zapachów?
W sensie czy ten octowy zapach za bardzo nie podrażnia nosa? Przymierzam się do testów, ale wolę być uprzedzona, żeby mi pisków potem w domu nie było
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Czym czyścić armaturę w łazience?

Post autor: kalioppe »

Już mówię :) Sam ocet, szczególnie po podgrzaniu nie pachnie ładnie. Przy szorowaniu kabiny nie zamykam drzwi, bo nie dałoby się tam wytrzymać. Zapach jest przez chwilę odczuwalny w domu, ale szybko się wietrzy, także nie trzeba się bać, że przez tydzień mieszkanie będzie "pachniało" octem.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Czym czyścić armaturę w łazience?

Post autor: katarynka »

chyba dobrze mieć też jakiś odświeżacz do wnętrz, żeby ten "smród" po occie szybciej zniknął :) ja przynajmniej korzystam z takiego do gniazda cały czas, ale chcę sobie zmienić na jakiś bardziej dekoracyjny
ODPOWIEDZ