Kiedy instalować ogrzewanie podczerwienią?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Kiedy instalować ogrzewanie podczerwienią?

Post autor: Aleksandra »

Nie orientujecie się może kiedy powinno się instalować ogrzewanie podczerwienią?
Tzn na początku budowy domu, czy raczej jeśli zdecydowałabym się na takie rozwiązanie już w trakcie, to bez obaw, czy to będzie się wiązało z jakimś zrywaniem podłóg itd?
Czytałam na ekotaniej.pl o tej technologii grzania na podczerwień i wygląda to dość ciekawie, ale wolałabym się nie wkopać.
Jakieś wskazówki?
Pan Strach
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Kiedy instalować ogrzewanie podczerwienią?

Post autor: kalioppe »

Poczytaj więcej, zanim się zdecydujesz. To nie jest popularna technologia, więc może się okazać, że przyniesie więcej szkody niż pożytku.
My po długich dyskusjach zamówiliśmy tradycyjny kocioł. Zamawialiśmy tu: buderus-inserwpl/uslugi, razem z montażem i w ostatecznym rozrachunku cena wyszła bardzo przyzwoita.
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Kiedy instalować ogrzewanie podczerwienią?

Post autor: yettie »

Ja bym stawiała na ogrzewanie elektryczne - wcale to drogo nie wychodzi. Niedawno montowała mi takie w domu firma .
Arek454
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:03 pm

Re: Kiedy instalować ogrzewanie podczerwienią?

Post autor: Arek454 »

Na pewno warto rozważyć taką formę ogrzewania w swoim domu, jeżeli zastanawiacie się nad wyborem wersji na podczerwień to osobiście mogę polecić Wam, żebyście również skontaktowali się z firmą Oxly https://www.oxyly.pl/ która zajmuje się tym od wielu lat i mają mnóstwo realizacji na koncie. My postawiliśmy na to ze względu na funkcjonalność użycia i jednocześnie wydajność oraz ograniczone koszty ogrzewania co teraz ma ogromne znaczenie.
kalinka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:17 am

Re: Kiedy instalować ogrzewanie podczerwienią?

Post autor: kalinka »

Myślę, że wybór konkretnego ogrzewania to kwestia indywidualna. Polecam jednak rzucić okiem na elektryczne kotły centralnego ogrzewania: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/kot ... ryczne-288 . Może to właśnie na takie ogrzewanie się zdecydujecie.
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Kiedy instalować ogrzewanie podczerwienią?

Post autor: dzoana »

Warto też wiedzieć, jaki piec wybrać do domu. Moim zdaniem warto wziąć pod uwagę kocioł na paliwo stałe: https://hap.pl/pl/menu/ogrzewanie/kotly ... -stale-493 . Coraz więcej osób decyduje się właśnie na taki wybór.
ODPOWIEDZ