Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: dzoana »

Ja polecam rzucić okiem na instalacje gazowe wrocław: http://hydraulik.wroclaw.pl/instalacje- ... je-gazowe/ . To świetny fachowiec, z którym warto się skontaktować w tej sprawie. Sama mam u siebie ogrzewanie gazowe i muszę przyznać, że jestem z niego bardzo zadowolona.
Pan Strach
Leosia
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 7:12 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: Leosia »

Aby skutecznie konkurować na dzisiejszym rynku montażowym potrzebne będą nie małe zdolności handlowe, umiejętności manualne oraz bardzo często uprawnienia i certyfikaty. Myślę ,że takie uprawnienia sep Łódź z pewnością będą wam pomocne i potrzebne aby móc skutecznie konkurować na rynku montażu instalacji gazowych, wod-kan czy montażu pomp ciepła. Te certyfikaty sa po prosto bardzo często konieczne do możliwości wykonania określonych prac.
Ewa G.
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn paź 04, 2021 11:41 am

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: Ewa G. »

A propos ogrzewania to ja mam do Was pytanie, czy w swoich domach/mieszkaniach macie zamontowane inteligentne sterowanie ogrzewaniem https://fhome.pl/funkcjonalnosci/sterow ... rzewaniem/ ?? Poczytałam trochę na tej stronie i wydaje mi się to dość rozsądne rozwiązanie, zwłaszcza teraz, gdzie rachunki za ogrzewanie (zwłaszcza nieumiejętne) mogą naprawdę przyprawić o zawał :/ Będę wdzięczna za Wasze opinie w tym temacie ;)
Leosia
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 7:12 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: Leosia »

Rzeczywiście o pompach ciepła zrobiło się w ostatnich latach bardzo głośno. Jeśli mam instalację fotowoltaiczną to pompa ciepła może okazać bardzo tanim sposobem na ogrzewanie naszego domu. W takich kwestiach najlepiej jednak polegać na fachowcach , warto więc znaleźć w swojej okolicy firmę zajmującą się takimi tematami.
Onstek
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt mar 30, 2021 9:34 am

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: Onstek »

Moim zdaniem wybór pompy ciepła będzie całkiem sensowny:
https://klimat-tech.pl/

Daję tutaj namiar na firmę, która montuje pompy ciepłą w Lublinie. Skontaktuj się z nimi, powinni stworzyć wycenę takiego montażu :)
kalinka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:17 am

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: kalinka »

A ja się zastanawiam nad takim rozwiązaniem jak gruntowa pompa ciepła: https://terme.pl/pl/menu/ogrzewanie/pom ... untowe-301. Jak sądzicie, czy to będzie odpowiedni wybór?
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: foxi11 »

Pompy ciepła stały się w naszym kraju na prawdę popularne , jako główne źródło zasilania centralnego ogrzewania w naszych domach. Wcale mnie to nie dziwi, bo w tandemie z instalacją fotowoltaiczną stało się to na prawdę tanie źródło ogrzewania naszych domów. Zresztą sami zastanawiamy się nad wyborem tego sposobu ogrzewania.
arnika
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 2:29 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: arnika »

Bardzo dobrym rozwiązaniem są kotły gazowe kondensacyjne: <edit by admin: naruszenie regulaminu>. Warto pomyśleć o takim zakupie. Mam w domu taki kocioł i jestem bardzo zadowolona z niego.
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: brutus »

Widzę, że ostatnio bardzo popularne jest dogrzewania mieszkania klimatyzatorem. Na stronie https://www.thermotronic.pl/realizacje/brzeg-c13 jest namiar na firmę Thermotronic, którzy potwierdzili mi moje spostrzeżenia. Co więcej, jeśli ktoś w przyszłości planuj dogrzewać mieszkanie klimatyzatorem, to dopasowują parametry urządzenia w taki sposób, żeby było wydajne i jednocześnie ekonomiczne.
Leosia
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 7:12 pm

Re: Ogrzewanie alternatywne: pompy ciepła??

Post autor: Leosia »

Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła jest obecnie bardzo popularne i pożądane przez użytkowników .Uważam ,że warto zainteresować się tym tematem bo to po pierwsze ekologiczne rozwiązanie a ponadto wespół z instalacją fotowoltaiczną tanie. Wpisując do wyszukiwarki internetowej frazę czyste powietrze dofinansowanie do pompy ciepła - znajdziecie potrzebne wam informacje aby uzyskać dofinansowanie do pompy - warto więc temu tematowi blizej się przyjrzeć.
ODPOWIEDZ