Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: kalioppe »

Pytam z ciekawości, zastanawiam się, których czajników używa się dziś częściej. No i może przy okazji ktoś podpowie, która opcja bardziej się opłaca :)
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Dorota40 »

jak najbardziej elektryczny:)
Nie wyobrażam sobie picia ukochanej kawy sypanej w półgodzinnym oczekiwaniu aż się woda zagotuje, dlatego ja obstawiam czajniki elektryki.
Czas i tak upłynie.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: kalioppe »

U mnie jest tak, że kiedy się spieszę, gotuję w elektrycznym, a kiedy mam więcej czasu w tradycyjnym, na kuchence. A kawę parzę w ekspresie, czyli jeden problem odpada ;)
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: yettie »

ja mam elektryczny i taki na piecyk - częściej gotuję wodę elektrycznym bo jest znacznie szybciej :)
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Czajnik elektryczny pobiera dużo prądu. Oszczędniejszym rozwiązaniem jest klasyczny czajnik, jednak dla niektórych bardzo ważnym czynnikiem jest czas.
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Pumpilka »

A dla zdrowia samego to w ogóle ma jakies znaczenie czy się kawę robi w zwykłym czajniku czy w elektryku?
Nigdy sie nad tym nie zastanawiałam.
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Nie ma to raczej wpływu.

W temacie oszczędności, dodam jeszcze że najoszczędniejsze są czajniki z płytą grzewczą na dole a nie ze spiralami. Można wtedy zagotować mniej wody odpowiednim nakładem energii, spirala czasami wystaje ponad poziom wody i grzeje powietrze.
Awatar użytkownika
Forek25
Zaglądacz forumowy
Posty: 22
Rejestracja: wt lis 13, 2012 1:17 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Forek25 »

Jeśli ktoś nie ma gazu w domu to raczej większego wyboru nie ma prawda. Zostaje mu tylko elektryczny.

Ja w domu mam gaz i wodę gotuję na gazie. Wychodzi taniej niż podgrzewanie elektryczne, a właśnie jest teraz tak, że gaz tanieje a prąd drożeje. W ciągu roku są to dość spore oszczędności.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: katarynka »

ja mam gaz w domu, ale i tak wolę czajnik elektryczny, bo szybciej gotuje wodę, a też nie nagrzewa się tak jak czajnik gazowy, chociaż oczywiście z punktu widzenia opłacalności to średnio wychodzić mi to korzystnie na rachunkach
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Czajnik tradycyjny czy elektryczny?

Post autor: Kaska32 »

I mnie wodę gotuje się w tradycyjnym czajniku - jakoś chyba tak z przyzwyczajenia, poza tym ten czajnik jest długowieczny - ma juz z 10 lat, a nie ma zamiaru się zepsuć.
ODPOWIEDZ