Łatwo jest samodzielnie prowadzić księgowość?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Łatwo jest samodzielnie prowadzić księgowość?

Post autor: Anita12 »

Czy łatwo jest samodzielnie prowadzić księgowość w firmie?
Jak to wygląda w praktyce? Ktoś ma takie doświadczenia?
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Łatwo jest samodzielnie prowadzić księgowość?

Post autor: Kawowa »

Zależy jak dużą firmę się prowadzi i na jakich zasadach. W jednoosobowej działalności z powodzeniem można postawić na taki wynalazek jak samodzielna księgowość.
Wfirma oferuje coś takiego: wfirmapl/samodzielna-ksiegowosc
Myślę, że warto się zainteresować, bo wychodzi to znacznie taniej niż zatrudnienie księgowego czy zlecenie tego w biurze rachunkowym.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Łatwo jest samodzielnie prowadzić księgowość?

Post autor: designerka »

Moim zdaniem nie jest to łatwe. Przeczytaj sobie chociażby o rozliczaniu zarobków adsense na kochamczytac.pl. Jak widać - może to być skomplikowane. Po co ryzykować? Lepiej skorzystać z pomocy biura rachunkowego.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Łatwo jest samodzielnie prowadzić księgowość?

Post autor: enigmaa »

Z moich doświadczeń mogę powiedzieć, że łatwo nie jest.
Po pierwsze trzeba chcieć się ciągle dokształcać i czytać wszelkie artykuły o prawie podatkowym.
Warto korzystać z takich źródeł jak cenabiznesu.pl/, gdzie artykuły tworzą ludzie mający do czynienia z podatkami na co dzień w praktyce.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Łatwo jest samodzielnie prowadzić księgowość?

Post autor: Hyorin »

Moim zdaniem jest to piekielnie trudne, najlepiej będzie skorzystać z outsourcingu w tym zakresie, tutaj możesz poczytać więcej na ten termat - jak dla mnie bardzo korzystna opcja.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Łatwo jest samodzielnie prowadzić księgowość?

Post autor: duser »

W rachunkowości można spotkać różnego rodzaju metody i aby poznać ich działanie, warto wejść sobie na stronę https://kursy-rachunkowosci.pl/kursy/ku ... anie-metod . Tam dowiecie się, jak wygląda porównanie konkretnych metod, więc myślę, że jak najbardziej warto byłoby zainteresować się takim kursem. Czy Wy również polecacie takie usługi?
ODPOWIEDZ