Suplementy diety w ciąży

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Suplementy diety w ciąży

Post autor: kalioppe »

Jakie suplementy powinny zażywać ciężarne kobiety? Jakie składniki są dla nich szczególnie ważne?
Jakie znaczenie ma np. magnez w ciazy?
Moja siostra spodziewa się maluszka. Chciałabym jej kupić jakieś witaminy, ale nie znam się na tym, więc stąd moje pytania. Jeśli ktoś może mi coś doradzić, będę wdzięczna.
Pan Strach
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Suplementy diety w ciąży

Post autor: Hyorin »

O suplementach w ciąży najlepiej poinformuje lekarz. Takie forum nie powinno być źródłem informacji dla kobiet w tym stanie.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Suplementy diety w ciąży

Post autor: Majeczkaa »

Ja także jestem zdania, że najlepszych informacji na ten temat uzyskasz od lekarza. Jeśli nie jesteś przekonana co do wiedzy lekarza, do którego chodzisz, to poszukaj w Internecie innego. Ja sama zastanawiam się teraz na zmianą lekarza i udaniem się do lekarza, którego ofertę czytałam tutaj doktorginekologpl/ .
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Suplementy diety w ciąży

Post autor: malwa »

Szczerze Wa powiem że ja to niczego nie brałam w ciąży, dopiero jak mi lekarz zapisał kwas foliowy i żelazo zaczełam je brać, poza tym witamina d też jest ważna bo odpowiada za prawidłowy rozwój dziecka i ją też brałam w ciąży ale też po tym jak lekarz mi ją przepisał, bałam się cokolwiek stosować na własną rękę
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 529
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Suplementy diety w ciąży

Post autor: kapitalna »

Zgadzam się, że jak suplementy to te przepisane i zalecane przez lekarza. W ciąży nie można nic brać na własną rękę przecież. Zdrowie dziecka jest najważniejsze i trzeba uważać aby mu nieświadomie nie zaszkodzić. A badania prenatalne mieliście wykonywane? Wiele mam decyduje się teraz na test Nifty Pro wykonywany z próbki krwi matki, wykrywający aż 94 różne choroby https://www.testdna.pl/badania-prenatal ... nifty-pro/ .
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Suplementy diety w ciąży

Post autor: foxi11 »

No niewiem, lepiej uważać aby nie zaszkodzić dziecku. Takie rzeczy najlepiej konsultować z lekarzem.
Jolanta
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 28, 2021 11:19 am

Re: Suplementy diety w ciąży

Post autor: Jolanta »

Zgadzam się z przedmówcami, najlepiej skonsultuj to z lekarzem. Tak o nie możesz sobie kupić suplementów, bo Ty tego chcesz :D Tym bardziej że to nie Twoja ciąża. Ale co racja, to racja, często przez niedobór różnych minerałów można się nabawić problemów. Ja np. często uskarżałam się na bolące łydki w ciąży https://venoflex.pl/skurcze-lydek-w-ciazy/ i nieustanne nocne skurcze. Okazało się, że wystarczy zmienić dietę, wzbogacić ją o produkty bogate w potas i magnez, i już było lepiej.
Yosia
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 27, 2016 11:45 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Suplementy diety w ciąży

Post autor: Yosia »

Kluczowym elementem bedzie utaj na pewno badanie prenatalne, aby dowiedzieć się dokładnie że dziecko ejst zdrowe i nic mu nie dolega. Bardzo dobrą specjalistką w tego typu badaniach jest dr Wioletta Rozmus-Warcholińska, przyjmuje 2 razy w tygodniu w Gyncentrum w Częstochowie, na ul Kozielewskiego 9. Warto postawić na doświadczenie i profesjonalizm.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Suplementy diety w ciąży

Post autor: designerka »

A to na pewno. Ale suplementami też trzeba się zająć. Moim zdaniem lekarz ginekolog-położnik lub położna powinni doradzić, jakie suplementy brać. Czasami nie ma co się porywać na byle co. One muszą mieć dobrą przyswajalność.
Arek454
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:03 pm

Re: Suplementy diety w ciąży

Post autor: Arek454 »

Natomiast jeżeli nie możecie zajść w ciążę to warto też poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, bo naprawdę można wiele rzeczy zmienić aby się to udało. Na przykład tutaj https://termometrowulacyjny.pl/co-moze- ... zplodnosc/ znajdziecie informacje odnośnie tego co może powodować bezpłodność i co najważniejsze jakie decyzje będziecie mogli w tym zakresie podjąć. Pozdrawiam serdecznie!
ODPOWIEDZ