Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Klara23
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn lip 15, 2013 10:50 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Klara23 »

Ola ma rację- niekoniecznie musi chodzić o wygląd, ale własnie o funkcjonalność i idealne rozmieszczenie chodzi.
Pan Strach
Zuzzanna
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:43 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Zuzzanna »

zdecydowanie nie ma lepszej opcji niż kuchnia na wymiar, taka kuchnia zawsze będzie najbardziej funkcjonalna
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: żiżka »

Solidna kuchnia jest ważna, musi być funkcjonalna i meble muszą być porządnej jakości, żeby długo mogły służyć. My porządnej jakości meble kuchenne w angielskim stylu mamy z firmy MEBEL-ART z Zielonki https://www.mebel-art.eu/oferta/meble-kuchenne Firma to świetni fachowcy, wykonają wam różnego typu meble - rustykalne, prowansalskie, angielskie czy nowoczesne, także ze wszystkim sobie poradzą, meble będą wysokiej jakości, zrobione z dobrych materiałów a ceny nie wzięte z sufitu.
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 286
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Martis04 »

Na pewno minusem jest wysoka cena, ale z drugiej strony mamy szansę sami ja zaprojektować, a to jest bardzo ważne, tu znajdziecie informacje na ten temat http://wygodnydom.info.pl/kuchnia-jak-f ... ojektowac/ . Bardzo często robią kuchnię na wymiar mamy większe pole manewru.
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: niewazne »

Projekt to podstawa, dzięki niemu, ten który będzie to wykańczać będzie miał łatwiej, nie bedzie musiał miliona rzeczy z wami przedyskutowywać więc mniejsze ryzyko niezrozumienia się i nerwowych sytuacji i zmian na które majstry reagują alergicznie.

Faktycznie jednak samodzielne zaprojektowanie będzie tańsze niż skorzystanie z projektanta. Poza tym to nie czasy kiedy meble od studia mebli kuchennych zdecydowanie róznią się od mebli kupowanych w sklepie. Obecnie w marketach mozna dobrać do kuchni naprawdę fajne, dopasowane meble modułowe.

Łatwe projektowanie kuchni zapewnia program od Leroy Merlin. Projektowaliśmy tam naszą kuchnię i jesteśmy zadowoleni:
Obrazek
Karmina
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:32 am

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Karmina »

Szuflada z segregacją śmieci otwierana nogą Blumotion (kocham to, przy ubrudzonych dłoniach nie mam brudnego frontu). Magic corner w szafce narożnej, cargo na oleje octy itd, głębokie szafki nad piekarnikiem/lodówką i jak najwięcej szuflad! Są najwygodniejsze. A uchwyty.. hmm u mnie sa metalowe, wyglądają jak te frezowane ale nie są takie płytkie. Osobiście uchwyty na frontach to wg mnie słabe rozwiązanie, mycie ich to tragedia. Duży podwieszany zlew! I spory blat roboczy.

Odsyłam Was na blog projektanta wnętrz z Krakowa:
https://marengo-architektura.com/blogs/

Jest tutaj wiele inspiracji na umeblowanie kuchni :)
zaderka
Zaglądacz forumowy
Posty: 73
Rejestracja: wt mar 08, 2016 11:50 am

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: zaderka »

Minusów to chyba nie ma, chyba że wysoką cenę można do nich zaliczyć. Wiadomo, jakość mebli jest ważna a jak się w sieciówce kupuje to nie kto tego zmontować. Taką https://montiermebli.pl/ ekipę monterów będę musiała zatrudnić po zakupie bo wiadomo że oni zrobią to szybciej i niczego nie uszkodzą
sokolowski
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 12:37 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: sokolowski »

Na pewno taka kuchnia pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni. Bo meblami możemy iść pod sufit i tam chować rzeczy używane raz na jakiś czas. A je też trzeba gdzieś chować. Inna sprawa to można lepiej zorganizować miejsce pracy, czy mniej typowo ustawić urządzenia AGD. Bo kto powiedział, że piekarnik zawsze musi być pod blatem? ;) Lepiej jak jest wyżej, a pod nim jest szuflada. Łatwiej się do niego dostać, jak jest na odpowiedniej wysokości. Do tego łatwiej w takiej kuchni wstawić mniej typowe płyty. Małe kuchnie to można nawet zamontować taką z 2 palnikami, ale jak ma się dużą kuchnie to czemu nie z 5 lub więcej? Takie na pewno ma Solgaz, a te duże to i 80 cm szerokości.
Bari21
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:25 am

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Bari21 »

Przyznam szczerze, że ja żadnych minusów nie widzę, no chyba, że cena, bo wiadomo, że meble przygotowane na wymiar są droższe od tych gotowych. Ale to też inwestycja w jakość i meble na lata. Sprawdźcie mniej więcej ofertę https://venotto.pl/katalog-mebli/meble-kuchenne/ . Myślę, że wykonują świetne meble na wymiar.
ODPOWIEDZ