Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Klara23
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn lip 15, 2013 10:50 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Klara23 »

Moim zdaniem nie kupi się dobrych, dopasowanych do wymiarów kuchni, gotowych już mebli z salonu. Takie meble muszą być robione na wymiar. A koszty? Nie zawsze wychodzi drożej. Kiedyś też tak sądziłam, ale ze względu na dziwne wymiary mojego aneks tu musiałam zdecydować się na kuchnię na wymiar i okazało się, że wcale nie wyszło dużo drożej niż meble, które oglądałam w sklepie. Firmę znalazłam w internecie iKuchnie (może ktoś również korzystał?). Przyjechali, pomierzyli, doradzili, wykonali, zamontowali- pełen serwis.
Pan Strach
JacekPP
Zaglądacz forumowy
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 12:45 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: JacekPP »

Ogólnie kuchnia na wymiar zapewni Ci, że będziesz miał w niej co tylko chcesz ale co w przypadku jak będziesz chciał coś później jeszcze dodać?
Klara23
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn lip 15, 2013 10:50 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Klara23 »

JacekPP pisze:Ogólnie kuchnia na wymiar zapewni Ci, że będziesz miał w niej co tylko chcesz ale co w przypadku jak będziesz chciał coś później jeszcze dodać?
To idziesz do firmy, która robiła Ci te meble lub nawet do innej i dorabiasz co jest Ci potrzebne. Myślę, że nawet ta opcja jest prostsza niż szukanie później w salonie, bo co jeśli model wyjdzie z produkcji?
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Pumpilka »

Wg mnie największym plusem kuchni robionych na wymiar jest właśnie to, że jak sie ma kompletnie niewymiarową kuchnię - jakies skosy na scianach, wnęki itd, to wtedy niemal nie do znalezienia jest gotowa kuchnia która by to takiego pomieszczenia pasowała.
I wtedy te robione "na indywidualne zamówienie" sa idealne - mimo wyższej rzecz jasna ceny.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Hyorin »

To zależy od wielkości kuchni.Jeżeli masz małą lub nieustawną kuchnię to meble robione na wymiar będą odpowiedniejsze.
Tratoria
Świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 18, 2013 1:44 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Tratoria »

Zaletą kuchni na wymiar jest przede wszystkim fakt, że jest ona unikalna no i dokładnie dopasowana do naszego pomieszczenia. Długo byłam przekonywana, żeby nieco dołożyć i zamówić właśnie meble na wymiar - byłam zwolenniczką gotowych rozwiązań. Teraz wiem, że to głupota, bo mebelki są naprawdę fajne, wszystko bardzo dobrze spasowane, nic nie odstaje i nie szpeci ogólnego wrażenia. Ale to już głównie zaleta dobrego wykonania.
Klara23
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn lip 15, 2013 10:50 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Klara23 »

Dokładnie. Poza tym, nawet jeśli nasza kuchnia jest wymiarowa, to taki pan/pani, którzy się zajmują kuchniami na wymiar zrobią tą kuchnię dokładnie pod Twoje potrzeby.
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: annna »

Kuchnia na wymiar może byc dokładnie taka, jaką sobie sama wymarzysz :) Tylko kwestia pieniędzy.
Kupione w sklepie meble nigdy tak dokładnie nie dopasują się do konkretnego pomieszczenia i zawsze coś tam się nie spodoba.
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Pumpilka »

Tratoria pisze:Zaletą kuchni na wymiar jest przede wszystkim fakt, że jest ona unikalna no i dokładnie dopasowana do naszego pomieszczenia.
Oczywiście, to zaleta niepodważalna:)
Czujemy się wtedy super wyjątkowo mają taką kuchnię
Ola30N
Zaglądacz forumowy
Posty: 39
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm

Re: Kuchnia na wymiar - plusy i minusy

Post autor: Ola30N »

Myślę, że tu nie tyle chodzi o super wyjątkowe czucie się, że ma się extra meble,
ale o fakt, że one są po prostu bardzo funkcjonalne i optymalnie wykorzystują posiadaną przestrzeń, a to jest bardzo ważne.
Jeśli chodzi np o kuchnie na wymiar z Gdańska - to jesli można, to z fachowców moge podpowiedzieć firmę czajameble.pl/ - mają dobre ceny, są terminowi i elastyczni - naprawdę fajnie się z nimi dogaduje na etapie tworzenia projektu i samej realizacji.
ODPOWIEDZ