Ogrodowe zakupy na wiosnę

Wokół roślin w ogrodzie i w domu: doniczki, instalacje, pomysły.
Wszystko to, co sprawia, że rośliny w ogrodzie nabierają "blasku".
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Ogrodowe zakupy na wiosnę

Post autor: kalioppe »

Planujecie już wiosenne zakupy?
Ja właśnie dziś złożyłam pierwsze zamówienie na doniczki (link do sklepu). To na początek :) Teraz będę wyszukiwała jakieś fajne nasiona, żeby móc ruszyć do ogrodu, jak tylko zrobi się ciepło :)
Pan Strach
Korek

Re: Ogrodowe zakupy na wiosnę

Post autor: Korek »

Teraz to chyba właśnie zaczyna się ruch po takich hurtowniach ogrodniczych. Po zimowym zastoju zapaleńcy ogrodnictwa ruszają na zakupy po różne roślinki. Ja już niestety nie mam ogródka i teraz tylko przyglądam się innym z okna. Właściwie to zacznę, bo dziś jeszcze śnieg widać ;)

_________________
Zapraszam na: hurtownie ogrodnicze.
zuzia.gola
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: pt lip 18, 2014 5:23 pm

Re: Ogrodowe zakupy na wiosnę

Post autor: zuzia.gola »

Ja już kupiłam piękne roślinki, które co najlepsze mają kody Qr dzięki którym po skanowaniu ich na telefon, wyświetla mi się jak je mam sadzić i wszystko o nich. Super sprawa. Wiele ciekawych informacji mogę także o nich znaleźć na stronie : SPAM , którą polecam wszystkim jak najbardziej.
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Ogrodowe zakupy na wiosnę

Post autor: żiżka »

jakie rośliny macie u siebie w ogrodach? podpowiedzcie, co kupić, co jest warte uwagi
Zuzzanna
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:43 pm

Re: Ogrodowe zakupy na wiosnę

Post autor: Zuzzanna »

Zależy, ile ma się powierzchni i co się lubi :) Kwiaty i krzewy to podstawa, jak ma się miejsce na drzewa ozdobne i drzewka owocowe to super, ja w każdym razie kocham drzewa i uwielbiam mieć swoje własne owoce no i mam możliwości ich uprawy, bo mam duży ogród. Jeśli jednak ogranicza was wielkość ogrodu to najważniejsze są krzewy i kwiaty. Z krzewów doradziłabym hortensje, trzmieliny, tawuły, perukowce a z kwiatów fiołki, jeżówki, cynie, floksy czy pięknie pachnące macierzankę i werbenę. Fajne są też gotowe mieszanki np. przyciągające trzmiele, pszczoły czy antysmogowe. Takie dobrej jakości nasiona, w tym mieszanki kupicie online w Przedsiębiorstwie Nasiennym „TORAF” https://www.toraf.pl/kwiaty-i-rosliny-ozdobne Lubię też ich łąki kwietne, sieję je miedzy drzewami owocowymi.
Ciechanowska
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr gru 15, 2021 12:43 am

Re: Ogrodowe zakupy na wiosnę

Post autor: Ciechanowska »

Ja nie muszę planować wielkiej rewolucji w ogrodzie, bo w zeszłym roku były wygrodzone rabaty i alejki wyłożone betonowymi kształtkami. Na ten rok wybieram kwiaty do wysiania i wysadzenia wg planu mojej projektantki ogrodu. Kwiaty maja kwitnąć wg planu kolorów, na zmianę i tak, żeby siebie wzajemnie nie zasłaniały. Cebulki kupuję najczęściej z dobrego źródła ze sklepu Legutko.pl w promocyjnej przedsprzedaży https://www.esklep.legutko.com.pl/cebul ... 22744.html
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 527
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Ogrodowe zakupy na wiosnę

Post autor: kapitalna »

Ja zawsze odpowiednio wcześnie planuję takie zakupy. Tak aby potem wiosną mieć już wszystko gotowe i móc sadzić w ogrodzie takie kwiaty jakie lubię. W centralnym miejscu ogrodu mam od zawsze piękne piwonie https://florexpol.eu/333-piwonie . To są bezapelacyjnie moje ulubione kwiaty, z roku na rok jeszcze ładniej kwitną. I zawsze zabieram ten zapach do domu - kwiaty można ciąć do wazonu.
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Ogrodowe zakupy na wiosnę

Post autor: dzoana »

Polecam zakup mebli wypoczynkowych do Waszego ogrodu. Na pewno na wiosnę i lato się przydadzą. Co powiecie na przykład na taki komplet mebli wypoczynkowych Aperto: https://ogrodolandia.pl/komplet-mebli-w ... ych-aperto ? Myślę, że będzie to trafiony pomysł i będziecie z nich zadowoleni.
Bari21
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:25 am

Re: Ogrodowe zakupy na wiosnę

Post autor: Bari21 »

Czyżbyś chciał zakomunikować, że będziesz kupować nowe narzędzia do ogrodu? :D Super! :D
Leosia
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 7:12 pm

Re: Ogrodowe zakupy na wiosnę

Post autor: Leosia »

Jeśli macie duży ogród, to macie też sporo w nim pracy .Pracę w ogrodzie traktujemy jak relaks, więc jest to zajęcie takie przyjemne z pożytecznym. By ogród utrzymać w dobrej kondycji warto zaopatrzyć się w niektóre maszyny i urządzenia. Taki traktorek do koszenia trawnika - https://www.mgprojekt.com.pl/blog/kosiarka-traktorek/ , to moim zdaniem świetne rozwiązanie i wybór. To uzasadniony zakup , jeśli oczywiście mamy duże powierzchnie do koszenia w przeciwnym wypadku wystarczy nam zwykła kosiarka spalinowa albo elektryczna.
ODPOWIEDZ