Kominek otwarty czy zamknięty?

Kominki, grille - nastrój i pomysły.
Jak samodzielnie zbudować kominek, jaki wybrać grill, które akcesoria do grilla i kominków są najlepsze, co się sprawdza w ogrodzie i wszystko wokół... grillowanych kiełbasek:)
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Kominek otwarty czy zamknięty?

Post autor: Majeczkaa »

Interesuje mnie Wasze zdanie na temat pytania, na które wskazuje tytuł tego wątku – mianowicie czy preferujecie kominek otwarty, a może raczej zamknięty? Sama od jakiegoś czasu bardzo się zastanawiam nad tym, czy nie zakupić do swojego domu kominka i zaczęłam sobie o nich sporo czytać. Ta konkretna rozterka zapoczątkowana została przez ten artykuł: kratkicom/pl/co-wybrac-kominek-otwarty-czy-zamkniety/ - obie opcje bardzo mi się podobają i w sumie nie wiem, na co mogłabym się ostatecznie zdecydować, dlatego też jestem ciekawa Waszych opinii i preferencji oraz dlaczego akurat takie macie :).
Pan Strach
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Kominek otwarty czy zamknięty?

Post autor: Hyorin »

Zależy co komu pasuje. Ja miałam u siebie w domu kominek zamknięty, teraz mam ogrzewanie gazowe.
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Kominek otwarty czy zamknięty?

Post autor: Zbig55 »

To zależy czy chcemy sprzątać tradycyjnie czy nie. Dla mnie w domu to kominek zamknięty to lepsze rozwiązanie.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Kominek otwarty czy zamknięty?

Post autor: kapitalna »

W sumie to nie wiem, raczej to kwestia indywidualnych preferencji. I jeśli chodzi o akcesoria i części kominkowe to najlepiej tutaj szukać https://ignif.com/ . W ofercie są nowoczesne i ponadczasowe serie kominków, które idealnie pasują do współczesnych wnętrz
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Kominek otwarty czy zamknięty?

Post autor: siedemosiemdwa »

A konsultowaliście to ze specjalistami? Myślę, że dobrze się doradzić ekipy budowlanej. A jak będziecie wybierać sam kominek, wcześniej kliknijcie link i przejdźcie do artykułu, który omawia wady i zalety kominów ceramicznych.
Jokata
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt lip 26, 2016 5:29 pm

Re: Kominek otwarty czy zamknięty?

Post autor: Jokata »

Wszystko tak naprawdę zależy od naszych gustów. Czasem istnieją ponadto ograniczenia w metrażu i wówczas pozostaje wybrać nam taką konstrukcję, która bez problemu zmieści się w salonie. W mojej ocenie dobrym wyborem będą np. Jotul Kominki Bielsko. Znajdziemy je m.in. w ofercie firmy Waligóra, która ponadto zajmuje się także obróbką kamienia.
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Kominek otwarty czy zamknięty?

Post autor: żiżka »

Zamknięty chyba bezpieczniejszy i może sensowniej, ale z drugiej otwarty lepiej wygląda moim zdaniem i ja chyba taki bym chciała jeśli już
ODPOWIEDZ