Jak wybrać dobry materac?

Oaza wypoczynku: aranżacja wygodnej i jednoczesnie romantycznej sypialni, meble, szafki nocne, dekoracje, dywany. Oświetlenie i wyposażenie sypialni - spytaj o radę, podpowiedz innym, urządź się z pomysłem!
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Morek
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 10, 2021 8:42 am

Jak wybrać dobry materac?

Post autor: Morek »

Tyle jest rodzajów materacy na łóżka, że nie mam pojęcia na co szczególnie zwrócić uwagę przed zakupem żeby spało się wygodnie i zdrowo :)
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Jak wybrać dobry materac?

Post autor: Dorota40 »

Większość twierdzi że materac powinien być twardy bo wtedy jest najlepszy dla kręgosłupa, ale to kryterium niekoniecznie zawsze się sprawdzi. Przy zakupie nigdy nie będzie się na 100% pewnym, że akurat ta twardość jest odpowiednia, a nie inna.

Najlepiej więc postawić na materace wysokoelastyczne, które dobrze dopasowują się do ciała, a przez to mocno zwiększają komfort snu :)
Możesz poczytać o tych materacach np. na tej stronie https://vegehome.pl/239-wysokoelastyczne
Czas i tak upłynie.
Jolanta
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 28, 2021 11:19 am

Re: Jak wybrać dobry materac?

Post autor: Jolanta »

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na twardość materaca bo są różne. W dobrym sklepie z materacami na pewno doradzą
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Jak wybrać dobry materac?

Post autor: foxi11 »

Generalnie jest taka zasada ,że im materac jest twardszy tym jest on zdrowszy dla naszego kręgosłupa. Sprawdziłam to i potwierdzam. Na początku miałam może przez kilka dni problemy ze spaniem bo materac wydał się zbyt twardy ale po tych dniach nastąpiło olśnienie - materac Hilding - https://hilding.pl/ , jest na prawdę wygodny. Dzięki temu mój kręgosłup juz tak nie boli jak to wcześniej bywało .Serdecznie polecam te materace.
Fifi34
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:28 pm

Re: Jak wybrać dobry materac?

Post autor: Fifi34 »

W sieci jest sporo sklepów, w których możesz kupić materac wysokiej jakości. Rzuć okiem na przykład tu https://mebleimaterace.pl/ . Bardzo szeroki wybór i konkurencyjne ceny. Sama najbardziej lubię materace kokosowe - idealne dla alergików. I takie też tam znajdziesz.
Arek454
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:03 pm

Re: Jak wybrać dobry materac?

Post autor: Arek454 »

Na pewno warto dowiedzieć się więcej jakie są najwygodniejsze materace do spania Tutaj zdecydowanie mogę polecić wam, abyście się zapoznali z ofertą Fabryki Dobrych Materacy u których dostępnych jest wiele wersji, modeli i oczywiście rozmiarów. W naszej sypialni musiał być oczywiście 180x200 piankowy Monza :D
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Jak wybrać dobry materac?

Post autor: duser »

Wybór materaca to kwestia bardzo indywidualna, bo mamy różne polecenia i różne też możliwości. Mnie napewno interesują materace 160 cm , bo właśnie takich wymiarów mam łóżko. Jakie firmy z materacami polecacie? Chciałbym, żeby ktoś mi profesjonalnie doradził.
ODPOWIEDZ