Taniej samolotem czy samochodem na wakacje?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Taniej samolotem czy samochodem na wakacje?

Post autor: Anita12 »

Taniej będzie nam polecieć samolotem czy pojechać na wakacje samochodem?
Jakiej opcji jesteście zwolennikami?
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Taniej samolotem czy samochodem na wakacje?

Post autor: Kawowa »

Zależy jeszcze jak daleko planujesz jechać. Jeśli gdzieś dalej, to przeważnie taniej wychodzi lot.
Możesz sobie dokładniej sprawdzić ceny biletów tutaj: lataj.pl i porównać to z kosztami, jakie musisz pokryć kupując paliwo i przygotowując samochód do dalszej podróży.
Z drugiej strony możesz obniżyć koszt dojazdu samochodem, jeśli jedziecie na wakacje większą grupą i składacie się na paliwo.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Taniej samolotem czy samochodem na wakacje?

Post autor: kangurka »

Dużo zależy od tego, gdzie dokładnie się wybieramy i co zamierzamy robić na miejscu. Czasami bardziej opłaca się podróż samolotem, czasami samochodem.
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Taniej samolotem czy samochodem na wakacje?

Post autor: Brodacz876 »

Ja na pewno mam o wiele przyjemniejszą podróż moją rx8, gdy wybieram się gdzieś na wakacje, niestety spalanie (15l/100 średnio) pozostawia BARDZO DUŻO do życzenia, na szczęście mnie stać ;d

I jednym z ważnych elementów wakacji jest właśnie podróż moją dziecinką ;D
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Taniej samolotem czy samochodem na wakacje?

Post autor: kalioppe »

Sporo zależy od tego, dokąd się wybieramy i jak wcześnie planujemy podróż.
Zazwyczaj najlepszą opcją jest lot samolotem + zwiedzanie wypożyczonym samochodem.
Marzy mi się podróż do USA i wtedy takie rozwiązanie będzie idealnie. Ale najpierw trzeba będzie pozałatwiać formalności-wizy, bilety, rezerwacje. Także jeszcze trochę czasu na pewno minie, zanim się tam wybiorę.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Taniej samolotem czy samochodem na wakacje?

Post autor: designerka »

Trudno powiedzieć. Wiele zależy od tego dokąd się chcemy wybrać. Poza tym - w wielu miejscach lepiej mieć swój samochód.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Taniej samolotem czy samochodem na wakacje?

Post autor: siedemosiemdwa »

Generalnie taniej jest samochodem, szczególnie jak się podróżuje w kilka osób. Jednak czasami nie jest to po prostu warte - jeśli masz spędzić kilka dni swojego urlopu w aucie, to chyba lepiej tanich lotów i promocji poszukać na esky.pl. Jeśli będziesz codziennie sprawdzać oferty, to na pewno nie przegapisz żadnej okazji.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Taniej samolotem czy samochodem na wakacje?

Post autor: duser »

Zależy gdzie się wybieracie, jak gdzieś bliżej to autem będzie taniej moim zdaniem. Pamiętajcie też o jego ubezpieczeniu bo w razie braku OC może nastąpić regres ubezpieczeniowy, tutaj https://beesafe.pl/porady/regres-ubezpieczeniowy/ o tym więcej piszą.
bonita
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 7:57 pm

Re: Taniej samolotem czy samochodem na wakacje?

Post autor: bonita »

Teraz może być problem z samolotem, bo są spore opóźnienia na lotniskach w związku z rezygnacją z pracy kontrolerów lotów.
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Taniej samolotem czy samochodem na wakacje?

Post autor: dzoana »

Macie już jakieś plany na wakacje? Myślę, że do gustu może Wam przypaść wypożyczalnia przyczep kempingowych Autocampingi: https://autocampingi.pl/ . Szczególnie w tym czasie, kiedy dystans społeczny jest tak ważny, warto takie wakacje wziąć poważnie pod uwagę.
ODPOWIEDZ