Domek narzędziowy na działkę?

Pomysły na piękne meble do ogrodu.
Meble drewniane, rattanowe, hamaki, ławeczki, bujane fotele i inne pomysły na oryginalne meble do ogrodu. Rozmowy o urządzaniu przestrzeni przed domem.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Domek narzędziowy na działkę?

Post autor: Kawowa »

Mamy dość często kradzieże na działkach, dlatego chciałabym jakoś zabezpieczyć własne przed zniknięciem.
Zastanawiałam się nad postawieniem domku narzędziowego. Ogrodosfera.pl ma bardzo duży wybór i dostępne modele są naprawdę rozmaite, a do tego łatwe w montażu.
Obawiam się tylko tego, że złodzieje pomyślą, że skoro postawiłam domek i zamknęłam go na klucz czy na kłódkę, to pewnie w środku jest coś wartościowego i nie dość, że mnie okradną, to jeszcze zdemolują wejście.
Co robić?
Pan Strach
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Domek narzędziowy na działkę?

Post autor: kalioppe »

Hm, ja mimo wszystko zdecydowałabym się na taki domek. Fajne jakościowo domki na narzędzia ma np. Yardmaster, z tego co się orientuję.
Powiem Ci, że złodzieje na działkach wybierają najprostsze cele. Porządny domek zamknięty na kłódkę raczej ich zniechęci niż nakłoni do włamu.
majka87
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 31, 2014 7:25 am

Re: Domek narzędziowy na działkę?

Post autor: majka87 »

Wg mnie taki domek to świetna sprawa. Bardzo dobry pomysł, być może Ci ukradnę ;p Wiem jak to wygląda, bo mój mąż mi wiecznie zawala całe pokoje takimi rzeczami, a i tak jak już coś robi to tylko na działce. A tak mu tam wszystko dam i koniec ;p Najwięcej pozamawiał spam spam. Sam by mógł z tymi narzędziami sklep wręcz otworzyć;p
Ostatnio zmieniony pt sie 22, 2014 1:39 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Domek narzędziowy na działkę?

Post autor: kalioppe »

Heh, a to chyba wszyscy faceci tak mają. Mój tez kupuje na potęgę, a jak go proszę, żeby mi wbił gwoździa w ścianę to jest wielki problem :P
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Re: Domek narzędziowy na działkę?

Post autor: Thea33 »

kalioppe pisze:Hm, ja mimo wszystko zdecydowałabym się na taki domek. Fajne jakościowo domki na narzędzia ma np. Yardmaster, z tego co się orientuję.
Powiem Ci, że złodzieje na działkach wybierają najprostsze cele. Porządny domek zamknięty na kłódkę raczej ich zniechęci niż nakłoni do włamu.
Fakt, że będzie stanowił większą przeszkodę, ale na pewno również wyda się bardziej atrakcyjny ;)

Oczywiście, że to dobry pomysł, bo w takim domku faktycznie można sporo pomieścić przydatnych narzędzi i nie ciągać ich ze sobą w tę i z powrotem na działkę.
RudaMaryla
Zaglądacz forumowy
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 08, 2014 7:49 pm

Re: Domek narzędziowy na działkę?

Post autor: RudaMaryla »

Przed plagą złodziei to się nie ustrzeżesz. Moi rodzice po prostu zabierają jesienią do piwnicy narzędzia i to, co mają cenniejszego na działce, a domek - zamykają, licząc się z tym, że złodziej może ich odwiedzić. Chodzą na tę działkę kontrolnie w czasie dobrej pogody na spacer, ale kilka razy mieli wyłamane drzwi do domku. Ostatnio rzadziej, może dlatego, że złodzieje już wiedzą, że w ich domku łupów nie ma. Jedynie jesienią owoce z drzew i plony z działki im giną nagminnie. Ktoś przychodzi do nich jak po swoje :) A fajne domki narzędziowe z drewna widziałam na Ogrodolandia.pl
Obrazek
Obrazek
Małe, zgrabne a jednocześnie dosyć pojemne :)
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Domek narzędziowy na działkę?

Post autor: Zbig55 »

To wybierz solidne domki drewniane, czy tam narzędziowe. Do tego porządna kłódka, to na pospolitych złodziejaszków powinno wystarczyć.
ODPOWIEDZ